(© Włodzimierz Rychliński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od 8 sierpnia przywrócony ma zostać ruch na remontowanym teraz pl. Wolności. Kierowcy i piesi nadal jednak będą musieli liczyć się z utrudnieniami na drodze.

Roboty na pl. Wolności zaczęły się w połowie lipca. Zgodnie z planem mają się zakończyć 8 sierpnia. Uruchomiona zostanie ponownie ustawiona tam sygnalizacja świetlna. Mimo tego, jeszcze przez kilka dni mieszkańcy powinni zachować tam uwagę poruszając się po drodze. Robotnicy przed tym terminem nie zdążą wyznaczyć oznakowania poziomego.
- Nawierzchnia jest zbyt świeża, by można było to teraz zrobić - tłumaczy Piotr Pacelt, kierownik referatu ds. dróg w zduńskowolskim starostwie.
Plac Wolności remontowany jest w ramach przebudowy szlaku komunikacyjnego Północ - Południe. Równolegle trwają prace na ul. Juliusza i Szadkowskiej. Stopniowo przesuwają się w kierunku ulicy Henrykowskiej. Trwają tam prace przy budowie kanału, w którym położona zostanie m. in. kanalizacja.
Na Szadkowskiej między rondem Solidarności a ul. Kilińskiego nawierzchnia już została wyrównana. Teraz kładziona jest tam warstwa ścieralna. Ten właśnie odcinek, po pl. Wolności ma zostać oddany do użytku jako następny. W starostwie przewidują, że może to nastąpić przed wrześniem.
- Takie jest założenie. Na razie na tym fragmencie Szadkowskiej wszystko przebiega zgodnie z przewidywanym harmonogramem prac. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje nam planów, to ten termin powinien zostać dotrzymany - obiecuje Pacelt.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

znów mi się podoba (gość)

Dziennikarz ma być fachowcem od podawanie nazw kanalizacyjnych, albo budowlanych? To może wymagajmy od piosenkarzy lub sportowców, by znali określenia medyczne.

aniecvh będzie włodzimierz (gość)

Wymagasz, by piszący w tej, czy innej redakcji znali się, gdzie są wykopy, a gdzie kanał?
To tylko słownictwo mające ludziom ułatwić zrozumienie o czym mowa. W końcu to nie jest gazeta branżowa pisząca codziennie o budowie i konstrukcji kanalizacji, czy innych technicznych wynalazków służących wygodzie ludzkości.

napoleonek (gość) (Leon)

panie Leonie
To nie jest nazwa własna. Więc Panu polecam ukłony w stronę i pochylenie sięnad słownikiem języka polskiego

napo-leon (gość)

A mnie uczyli, że wielka literą pisze się tylko Aleje. Natomiast plac Wolności, tak samo jak ulica Łask pisać należy małą.

Paweł (gość)

W kanałach to płyną scieki. Kanalizacje układa sie w wykopie. W kanałach można układać rury ciepłownicze lub kable telekomunikacyjne. Trzeba umieć ppisac po polsku i wiedzieć o czym sie chce napisać, zdobyc niezbedną wiedzę i dopiero brać się za pisanie informacji. Tak, tak drogi panie Rychliński. Nie bierz pan przykładu z koleżanek z redakcji ze Zdunskiej Woli!

Leon (gość)

Panie "dziennikarzu. Plac Wolności to nazwa i pisze sie oba wyrazy dużą literą. Tak samo Rondo Solidarności czy Plac Defilad itd. .. pozdrawiam