Formacja taneczna „Arabeska” świętuje 15-lecie istnienia. Od początku działa przy Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli. Z okazji rocznicy odbył się jubileuszowy koncert.

Instruktorką grupy jest Aneta Barton. Przez 15 lat działalności jej zespół rozwijał się, powstawały kolejne grupy. Tak doszło do powstania Teatru Tańca „Arabeska”. Dziś, oprócz najstarszej grupy tworzą go: „Mała arabeska”, „Magnum”, „Debiut”.
W rocznicowym spektaklu wystąpili też młodzi tancerze z „Monrou” i soliści z Klubu Piosenki Artystycznej. Na koncert złożyły się m.in. fragmenty spektakli „Musicalowy zawrót głowy” i „Pierwsza nasza tak baśń”. Obejrzeć można też było premierowe układy choreograficzne. Gościnnie wystąpiły też Agata Biernat, pierwsza wicemiss Polonia z 2009 roku oraz Dominika Dyrgoń. Obie tańczyły kiedyś w „Arabesce”. Znakomitego efektu dopełniły barwne światła, znakomita muzyka i efektowne wizualizacje przygotowane przez Mariusza Fraszczaka.


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!