II Mistrzostwa Gatty w Jeździe na Czas [zdjęcia]

jj
To były II Mistrzostwa Gatty w Jeździe na Czas. Rowerowe zmagania zorganizowane zostały na trasie Zapolice - Kalinowa - Zapolice. Ścigano się w kilku kategoriach.

Na rowerowe zmagania dotarły aż 103 osoby z całej Polski, m.in. z Poznania, Torunia, Katowic, Rzeszowa czy Jastrzębiej Góry. II Mistrzostwa Gatty w Jeździe na Czas były podzielone na kilka kategorii i był jednym z etapów ogólnopolskiego Road Maratonu.

- To amatorski ogólnopolski wyścig mający kilkanaście etapów. Jeden nich, zaliczany do klasyfikacji generalnej rozegrano własnie w Zapolicach - wyjaśnia Grzegorz Turkiewicz z Gatta Bike Team Zduńska Wola.- Trasa była bardzo wymagająca. Do tego był silny wiatr, który utrudnia jazdę na czas - ocenia.
Do przejechania było 13 km.

II Mistrzostwa Gatty w Jeździe na Czas - wyniki open
kat. A (zawodnicy w wieku 23 - 29 lat) - Tomasz Stalinger z Wrocławia - klub Talvi Sport
kat. B (30-39 kat) - Jakub Gospodarczyk z Jordanowa
kat. C (40 - 49 lat) - Mariusz Piasecki z Oleśnicy, klub Rycerze Rolanda
kat. D (50 - 59 lat) - Bogusław Kramarczyk, klub Korbomania, Kęty
kat. E (60+) - Tadeusz Garncarz z klubu Polimer - Myszków
kat. H (18 - 23 lata) - Kapcer Łochowski z Łasku- Gatta Bike Team Zduńska Wola
kat. K1 (kobiety do 35 lat) - Lidia Pyciarzz Ozorkowa - Gatta Bike Team Zduńska Wola
Kat. K2 (kobiety pow. 35 lat) - Joanna Wołodźko z Wrocławia - BGŻ Eska Team
Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj: road maraton - Zapolice.

Rozegrane zostały też rowerowe mistrzostwa klubu Gatta. Najlepszy był Dariusz Malinowski, a kolejne miejsca zajęli: Grzegorz Turkiewicz, Robert Pilch, Tomasz Grzegory, Kacper Łochowski i Wojciech Maciąg.

O II Mistrzostwach Gatty w Jeździe na Czas także w piątek w Naszym Tygodniku Zduńska Wola - Łask.