Blisko 120 uczniów Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karsznicach złożyło ślubowanie. Od września jest tam pięć pierwszych klas.

Ślubowanie w Karsznicach złożyli m.in. pierwszoklasiści z technikum kolejowego. Ten kierunek kształcenia powrócił tam po wielu latach przerwy.
W dwóch licealnych klasach o profilu wojskowym uczą się 43 osoby. Klasy technikalne o kierunkach: hotelarstwo, gastronomia i kolej tworzone są przez 74 pierwszoklasistów.

Nauka w tej szkole daje duże możliwości rozwoju. Myślę tu głównie o zagranicznych praktykach, profesjonalnej kadrze – wylicza Marika Świerad z kl. I Technikum Hotelarstwa. – W tej szkole uczą się też moi starsi koledzy. Mają dobre zdanie. Ich opinią także się sugerowałam.

Ślubowanie w Karsznicach stało się okazją do sprawdzenia umiejętności uczniów z klas gastronomicznych. Gości zaproszono na poczęstunek. Gorący posiłek, sałatki, kanapki, ciasta przygotowane zostały przez przyszłych kucharzy.

Nauka

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

piękna uroczystość, uczniowie bardzo przejęci, rodzice również. Ciekawa szkoła, wiele się tu dzieje.