Ubiegły rok dla straży pożarnej w Zduńskiej Woli, był kolejnym, w jakim wzrosła liczba zdarzeń, w jakich uczestniczyli ratownicy. Wezwań przez cały 2016 rok było 899, natomiast rok wcześniej straż wyjeżdżała 876 razy.

Od 2012 roku liczba wezwań znacznie wzrosła, natomiast sukcesywnie spada liczba samych pożarów. Straż ma więcej pracy na przykład przy wypadkach drogowych.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli podsumowała miniony rok na naradzie z udziałem przedstawicieli samorządów, instytucji i służb powiatowych oraz komendanta wojewódzkiego straży Jarosława Wlazłowskiego.

Jak wynika ze strażackich statystyk, na terenie powiatu zduńskowolskiego zaledwie co piąte zdarzenie to pożar. Straż pożarna gasiła ich w ubiegłym roku 146. Natomiast tak zwane miejscowe zagrożenia stanowią znaczącą część wezwań. Tych było aż 716, a to aż o ponad sto więcej niż w roku 2015.

W powiecie zduńskowolskim w minionym roku poszkodowane zostały aż 93 osoby. To niemal dwa razy więcej niż rok wcześniej. Najwięcej było poszkodowanych w zagrożeniach miejscowych - 75. Były również ofiary śmiertelne. Jedna osoba zginęła w pożarze, ale 10 w innych wypadkach.Między innymi chodzi tu o ujawnienia zwłok w mieszkaniach czy zatrucie tlenkiem węgla.

Zastępca komendanta powiatowego w Zduńskiej Woli Łukasz Drzewiecki wymienia jako charakterystyczne zdarzenia z minionego roku m.in. ogromny pożar w Wojsławicach, gdzie spłonęła hala wraz z wyposażeniem i maszynami, a straty oszacowano na około 1,2 mln zł. Również wyzwaniem dla strażaków były skutki ulewy, jaka przeszła nad miastem w lipcu. Wówczas zanotowano aż 42 wyjazdy do zalanych posesji, a strażacy jeździli niemal bez wytchnienia z miejsca na miejsce.

Ze strażą państwowa współdziałają jednostki ochotnicze. OSP brały udział aż w 325 akcjach straży, a w 222 prowadziły działania samodzielnie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!