(© Agnieszka Olejniczak)

Ponad 23,5 hektara gruntów może zostać włączonych do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chodzi o teren w Karsznicach.

Rada Miasta Zduńska Wola przyjęła uchwałę, którą wyraża zgodę na poszerzenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ramach Podstrefy w Zduńskiej Woli włączone do niej mogą być tereny tzw. Nowej grupy w Karsznicach.

Chodzi o 23,5 ha gruntów należących do PKP, a przeznaczonych pod inwestycje, gdzie pierwotnie planowano utworzenie portu multimodalnego.

Włącznie gruntów do strefy ma nastąpić na wniosek PKP. Jak zapewnia wiceprezydent Zduńskiej Woli Beata Turlakiewicz, kolej wyraziła na to zgodę.

- W tej chwili dopiero uzyskaliśmy zgodę od właściciela i mogliśmy w tym temacie przedstawić uchwałę. Właściciel zgodził się na nasz wniosek, a korespondencja trwała siedem miesięcy - podkreśla.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  stasiek33 (gość)

  jak długo jest mówione i mówione a działań bardzo mało a inwestycji ani troszkę bajka bajkę goni a lata lecą i inne miasta się rozwijają a nasze cofa się do średniowiecza kilka połączeń z centrum i żadnego pociągu dalej.

  anonim (gość)

  A myślał ktoś o mieszkańcach którzy mieszkają w pobliżu na osiedlach domów jednorodzinnych ? Przecież z takiego portu wydobywa się ogromny hałas .... Miasto widocznie patrzy tylko pod swoje zamiary nie licząc się z innymi ...