Sypie śnieg. Na ulicach w Zduńskiej Woli trudne warunki

Uwaga na trudne warunki na drogach w Zduńskiej Woli. Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa zimą.

Na drogach w Zduńskiej Woli we wtorek od rana panują trudne warunki do jazdy. Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa i obowiązku ośnieżania pojazdów.

Jak przypomina policja, zgodnie z art. 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innym uczestnikom ruchu oraz nie narażało kogokolwiek na szkodę.

Kierowca powinien mieć zapewnione odpowiednie pole widzenia. Odśnieżone, oczyszczone z lodu i innych zabrudzeń muszą być przednie szyby (w tym szyba czołowa i szyby boczne), a także lusterka. Zabrudzone i oblepione śniegiem nie może być także oświetlenie zewnętrzne pojazdu oraz tablice rejestracyjne.

Śnieg zalegający również na dachu samochodu, pokrywie silnika, czy pokrywie bagażnika stwarza realne zagrożenie dla innych kierowców. Może on spaść na inne auto jadące za nami lub osunąć się na naszą szybę podczas hamowania.

Policjanci przypominaja także o innych zasadach: należy zachować ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych oraz przy dojeżdżaniu do nich.

Pprzechodząc przez pasy upewnić się, czy kierowca nadjeżdżającego pojazdu jest w bezpiecznej odległości od nas i czy zdąży wyhamować.

Zadbać o to, aby być widocznym na słabo oświetlonej drodze – rowerzysta bądź pieszy powinien posiadać kamizelkę odblaskową, breloczek, opaskę, bądź latarkę, które pozwolą im być widocznymi dla innych uczestników ruchu drogowego.

We wtorek, 8 stycznia, jak prognozuje IMGW, na obszarze od Mazur przez centrum kraju po Górny Śląsk i Małopolskę opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, przejściowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -4°C na wschodzie do 2°C w centrum i 6°C na krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany i dość silny.

Agnieszka Olejniczak

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.01.2019, 19:25

do mieszkanki
pitu pitu. wspolnie sie skladamy na pewne rzeczy wiec nikt tu laski nie robi ze rano powinno byc odsniezone i posypane. tutaj przytyk w strone lokatora. powinniscie pielegnowac mieszkancow i tulic ich do snu :)))) bo zaraz moga sie pojawic kolejne wspolnoty. to wy jestescie dla nas nie na odwrot! w koncu czynsze placimy... pamietam jak za zenona bylo czysto i chodniki wydrapana. pozniej niestety coraz gorzej.

09.01.2019, 13:24

Przecież to jest takie pisanie dla pisania. Zaraz się okaże, że te chodniki to takie same mądrale jak ten piszący Anonim nie odśnieżyli, bo "Panie to państwowe, a nie moje i odśnieżać chodnika przed swoim domem nie będę".

09.01.2019, 12:57

do anonim
chodzę i biegam sporo... tak więc nie trafiłeś.
a żądać to można zawsze i wszędzie.

09.01.2019, 10:27

A ja widzę problem medialny. W dwie godziny po opadach śnieg był na większości ulic wygarnięty, do wieczora nawet na osiedlówkach. Dziś mijałem pługi na chodnikach i ścieżkach. Chyba ktoś ma inny problem i to głównie z sobą.

09.01.2019, 09:04

mieszkanka za to im płacimy i żądamy. także typowy wpis żenujący. dawno nie łaziłas na nóżkach chyba skoro takie kretyństwa wypisujesz.

09.01.2019, 08:05

Ludzie zima w końcu jest...!! dziwne żeby śniegu nie było... no tak większość przyzwyczaiła się że go nie ma... jak Ci przeszkadza to weź łopatę i odśnież, żaden problem... zamiast narzekać wiecznie i wciąż.. ciekawe czy tak odśnieżone macie swoje podwórka...
autem nie możesz przejechać - przejdź na nóżkach. i na zdrowie Ci wyjdzie...
Ludzie przestańcie narzekać... ile można...
zima - źle, lato - źle, wiosna -źle, jesień- źle,
może pod ziemia jest najlepiej, ale tego niestety nikt z nas nie wie - tam nikt nie narzeka.

09.01.2019, 07:56

Teraz widzicie radnego dyrektorka zarządu dróg jak tyra. Politykę ma w głowie a nie robotę. Zaraz błyśnie alfa i omega polskich dróg. Rozum zjadł już dawno. Ino organizm nie trawi. FB ważniejszy i lans.

08.01.2019, 21:32

na chodnikach tez sie nie spieszyli z odsniezaniem....... zamiast rano odsniezali pozniej

08.01.2019, 21:24

Co wy z tym Andrzejem ? Paweł odpuść może bdziesz lekarza potrzebował

08.01.2019, 17:21

Przecież ostatnio jeździli I zgarniali roztopiony śnieg następna lukrowana biurokracja na słodko hahaha tam brudem teraz odpowiedni jest na stołkach piją I lulki pala

08.01.2019, 17:11

andrzej a 4 lata temu to też nie żegnałeś już wszystkich? bo podobno życie to nie fabryka gwoździ

08.01.2019, 16:46

jeszcze 5 lat ,zleci i wynocha ,myślę że wyborcy pójdą po rozum do głowy

08.01.2019, 16:30

Trochę śniegu napadalo a tu już problem

08.01.2019, 13:17

Jaja sobie robią łażą razem życzenia składają uśmiechają do kamery a b..el jak był tak jest ale dobrze wam tak wyborcy fachowcy macie rozum to wybieracie wyasfaltuje wszystkie ulice śmichu warte panie paczek i Szewczyk pojęcia nie macie co to rządzić miastem i nadzorować spółki co tam jeszcze te slimoka robią z Sieradza i od ankiet się pytam grzecznie .ale to było do przewidzenia przecież z księżyca nie spadliście znamy was od lat i tak będzie dalej Żenada!!!!!!!

08.01.2019, 12:51

Na mojej ulicy śnieg po kostki.Zadnego piasku z solą nie zobaczysz.Pokora oszczędnie poleciał na laserach,to i na 100% czeka aż śnieg sam stopnieje.Zawsze taniej.

08.01.2019, 12:13

Oczywiście. Jakby ktoś inny wygrał wybory to by nie padało, albo śnieg łapaliby w locie.

08.01.2019, 11:38

Brawo 60% zdunskowolan macie to co chcieliście trzeba czekać do wiosny

08.01.2019, 11:26

Zima zaskoczyla czyli standardy ważne że zostali radnymi starostami prezydentami i mają nas przez 5 lat w d.. kasa leci a wyborcy zamknąć paszczę i czekać na kolejne obietnice 5 lat szybko zleci do zobaczenia przy urnach

08.01.2019, 11:17

Świetne warunki, powinno padać dzień w dzień. Przynajmniej wszyscy jeżdżą przepisowo, ostrożnie stosując zasadę ograniczonego zaufania i jakoś dojeżdżają do celu. Można? Można.