Szadek: Mieszkańców podzieliła budowa sklepu i szaletu

Prace przy budowie obiektu handlowego w sąsiedztwie kościoła w Szadku rozpoczęły się w listopadzie. Ma w nim być 500 m kw powierzchni sprzedaży (© Jolanta Jeziorska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Radni parafialni przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jakuba Apostoła w Szadku protestują przeciw budowie przy świątyni obiektu handlowego.

Radni parafialni napisali pismo w tej sprawie m.in. do Generalnego Konserwatora Zabytków, nadzoru budowlanego, burmistrza i szadkowskich radnych miejskich. Podnoszą w nim m.in. że przez budowę okaleczana jest zabytkowa dzwonnica, że obiekt handlowy zasłoni perłę szadkowskiej architektury, czyli XIV-wieczny kościół, a publiczny szalet jest nie na miejscu przy zabytkowej nekropolii. Efektem są kontrole m.in. nadzoru budowlanego i konserwatora zabytków.
Inna grupa szadkowian nie widzi nic niestosownego w inwestycji. Zwraca uwagę, że o sklepie było wiadomo już od co najmniej 2 lat, a postawienia szaletu miejskiego, który znajdzie się w pawilonie, szadkowianie chcieli od lat.

Na poniedziałek zaplanowano w OSP Szadek debatę publiczną w tej sprawie. Ma się rozpocząć o godz. 18 . Zaproszeni są nie tylko mieszkańcy, ale także parlamentarzyści i władze wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie.

Szerzej w piątek w Naszym Tygodniku Zduńska Wola Łask.

Komentarze (23)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkanka (gość)

Szadkowianom szalet nigdzie nie będzie pasował. Było już wiele propozycji i żadna im nie odpowiadała. Najlepiej załatwiać swoje potrzeby w tujach.Wstyd jak przejezdni jadą i pytają, gdzie jest szalet. A tak byłby blisko i Rynku i Kościoła, bo czasem trzeba z dzieckiem w czasie mszy wyjść do toalety. Tylko, że jej nie ma i trzeba na ulicy lub pod samą dzwonnicą pozwolić się dziecku wysikać. Bo szalety za plebanią zostały zamknięte. I gdzie sie mają maluchy załatwić. Bardzo dobra lokalizacja. Zróbmy w tej sprawie referendum< niech się każdy określi, czy chce czy nie

idżi (gość)

Niech ksiądz wykupi plac nawet teraz(szkoda że tego nie zrobił wcześniej).Kasę ma.Przy okazji może coś powie gdzie się podziały bezcenne zabytki z kościoła

Jola (gość)

A niby co i kogo podzieliło? Bardziej zjednoczyło. Wszyscy myślący uważają, że ten budynek w tym miejscu nie pasuje.

realista (gość)

Widać że rok wyborczy jedyna szansa pokazać że się myśli o mieszkańcach jak p.Krzysztof N. czy panie radne-szum medialny to tania reklama, a to zaangażowanie to dla naiwnych.

mieciu (gość)

Przesylam filmik z typowego Łódzkiego osiedla
http://www.youtube.com/watch?v=UaK__J7-f3E

bella (gość)

Lepiej oglądać market na wsi niż gotycki burdel którego tak wszyscy bronią widać ze to prawda SZADKOWIAKI TO WIESNIAKI
precz z kościołami

aaa (gość)

Radni podpisali się pod tym co im "pewna osoba" podyktowała. Aha i może pora zmienić informatora?Bo najwyraźniej bzdur człowieku słuchasz...hi hi hi

obserwator (gość) (aaa)

Bzdury piszesz. Radni mają rację. Wyrazili stanowisko ogółu mieszkańców ( no może z wyjątkiem burmistrza i jego ludzi z panią redaktor Jeziorską na czele). Wszyscy byli dotychczas informowani, że będzie to mały sklepik. Widzimy co i jak budują.

Świadek (gość)

Działka po p. Niedźwiedzkich została sprzedana firmie Carbo po lini POlitycznej. Nikt inny, choć chciał nie mógł tego kupić. Chcieli też mieszkańcy Szadku. Niestety nie mieli takich szans, choć oferowali dużo więcej pieniędzy niż zapłaciła oficjalnie u notariusza firma Carbo.

aaa (gość)

Noo obraza boska ! A gdzie byli wszyscy "oburzeni" do tej pory?Łącznie z księdzem?Tu nic nie wyrosło z dnia na dzień!A protestująca Rada Parafialna jest ta sama co za poprzednika obecnego proboszcza więc nie ma co kłamać, że nie wiedzieli...A ks. proboszcz też nie był w tym czasie na wojnie tylko W TEJ PARAFII W SZADKU!! Zastanawiam się o co tu tak naprawdę chodzi...od czego chce "pewna osoba"odwrócić uwagę parafian i dać im zajęcie w protestach?

Buziaczek

był czas że ten teren mógł być wykupiony przez księdza A. Ciapcińskiego jednak ksiądz w swoim czasie był zajęty innymi sprawami- czy bardziej ważnymi ?