Szkoła Podstawowa nr 7 w Zduńskiej Woli doczekała się rozbudowy. Prace mają ruszyć na początku października. W poniedziałek przekazano plac budowy.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Zduńskiej Woli ma powiększyć się do kolejnego roku szkolnego o kondygnację nad salą gimnastyczną i nowy pawilon. W poniedziałek zduńskowolscy urzędnicy z prezydentem Zduńskiej Woli Piotrem Niedźwieckim, uroczyście przekazali plac budowy Pawłowi Jaraczowi, właścicielowi firmy Dom Jaracz, która będzie realizowała inwestycję. Prezydent Niedźwiecki podkreślał, że to bardzo oczekiwana przez rodziców uczniów i kadrę szkoły rozbudowa. Przypomniał, że jest wynikiem ich apeli. Rozwiąże bowiem problem dwuzmianowości w podstawówce, do której uczęszcza 304 uczniów. Dzieci, jak dodał Grzegorz Włodarczyk, dyrektor SP 7, nie mają ponadto klasy informatycznej z prawdziwego zdarzenia i świetlicy.
- Na pewno warunki nauki dla dzieci i pracy dla nauczycieli poprawią się diametralnie – jest przekonany wiceprezydent Zduńskiej Woli Andrzej Brodzki. Jak dodaje, dzięki rozbudowie będzie stołówka, gdzie dzieci będą mogły jeść obiady. Ich przygotowaniem zajmie się gimnazjum nr 5.
Rozbudowa ,,siódemki" kosztować ma ponad 1,1 mln zł. Do końca sierpnia 2014 r. zrobiona zostać ma nadbudówka nad salą gimnastyczną i dobudowany pawilon. Znajdą się tam m.in. sale lekcyjne dla uczniów klas I-III, pracownia informatyczna oraz świetlica i zaplecze socjalne.
Paweł Jaracz zapewnia, że prace będą prowadzone w taki sposób, by nie zakłócać lekcji i nie powodować niebezpieczeństwa dla dzieci.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Uczniowie (gość)

Oni wszyscy mają pojęcie o modernizowaniu szkoły jakiś parszywy jaracz włącznie z niedzwiedziem i jego kundlami jak świnia o niebie.Jedno wielkie dziadostwo ci nauczyciele i zatrudnione całe rodziny pomagierów/Miszczaki wszędzie/

3704 (gość)

Nareszcie dwóch nauczycieli zrobią coś dla uczniów. Szkofa, że przed zimą, ale po zimie będzie lato i wybory.