Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Łasku - pierwszy kwartał dzierżawy

wll
Dyrektor Kamil Rudawiec (stoi) przygotował dla radnych profesjonalną prezentację z dużą liczbą statystyk
Dyrektor Kamil Rudawiec (stoi) przygotował dla radnych profesjonalną prezentację z dużą liczbą statystyk Wit L. Leśniewicz
Dyrektor szpitala przedstawił działania spółki Centrum Dializa w pierwszym kwartale zarządzania łaską lecznicą.

Bilans pierwszego kwartału działania sosnowieckiej spółki Centrum Dializa, która dzierżawi od powiatu łaski szpital, przedstawił powiatowym radnym dyrektor lecznicy Kamil Rudawiec. Efekt? Pytania niektórych radnych: dlaczego jest tak dobrze, skoro słyszymy od ludzi, że jest źle? Co sprawiło, że wielu radnych przedstawiony przez dyrektora Rudawca stan lecznicy uznało za korzystny? Prawdopodobnie profesjonalnie przygotowana prezentacja z danymi statystycznymi i porównaniami do pierwszego półrocza, kiedy to placówką zarządzał powiat.
Na początek radni dowiedzieli się, że po przejęciu działalności spółka dokonała analizy działania w sferze ekonomicznej, medycznej oraz zatrudnienia i działań naprawczych. I tak w sferze ekonomicznej dokonano spisów z natury weryfikujących faktyczny stan. Z kolei w sferze medycznej spółka przeanalizowała działalność poszczególnych oddziałów, wykonanie kontraktu z NFZ. Zweryfikowano sposób sporządzania raportów, wprowadzono system nadzoru anestezjologicznego nad pacjentem w stanie zagrożenia życia, dokonano weryfikacji czasu pracy białego personelu z pacjentem, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych.
- Nie patrzyliśmy ludziom na ręce, by szykanować, ale było to konieczne. Na pewno nie było to przyjemne, kiedy z prezesem po kilka godzin, często do pierwszej w nocy obserwowaliśmy pracę personelu - mówił radnym Kamil Rudawiec. Po czym przedstawił statystyki związane z leczniczą działalnością szpitala. Przy prezentacji niektórych, np. o śmiertelności, podkreślał swoją dobrą wolę. Bo jak zapewniał radnych, są to dane wrażliwe i placówki ich raczej nie ujawniają.
Uwagę radnych skupiły też dane dotyczące zmiany struktury zatrudnienia. I tak dowiedzieli się on, że w chwili przejęcia, czyli 1 lipca 2012 roku szpital zatrudniał 432 pracowników etatowych. Na 24 października umowę o pracę miało 369 osób. Różnicę dało się łatwo wytłumaczyć. 48 osób skorzystało z programu dobrowolnych odejść. Otrzymali oni w sumie prawie 665 tys. zł odpraw. Z dwoma pracownikami rozwiązano umowę bez wypowiedzenia, a 11 pracowników odeszło za porozumieniem stron.

Dużo uwagi obecny szef szpitala poświęcił zmianom w infrastrukturze. Na poprzednich sesjach indagowany o niedziałające telefony i windę wyjaśnił, że zakupiono nową centralę telefoniczną i podpisano umowę z nowym operatorem. Naprawa windy wymagała znalezienia nowego wykonawcy. W tym przypadku w obronę obecnych zarządców szpitala wziął starosta łaski Cezary Gabryjączyk, który przypomniał, że winda nie działała kilka miesięcy przed tym, jak szpital przejęła spółka Centrum Dializa i trudno winę za ten fakt zrzucać na dzierżawcę.
Dyrektor Rudawiec poinformował też o przeprowadzkach oddziałów. Przeniesiono poradnie rehabilitacyjną, w toku jest przeprowadzka poradni gruźlicy i chorób płuc. W miejscu dawnej medycyny pracy urzęduje teraz dyrekcja. Na chirurgię ogólną przeniesiono oddział chirurgii szczękowej i laryngologii, na zwolnione miejsce przenoszony jest oddział neurologiczny i udarowy, który z kolei zwolni miejsce dla stacji dializ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto