Zduńskowolanie włączyli się do ogólnoświatowej akcji ,,One Billion Raising - Nazywam się Miliard" i zatańczyli przeciwko przemocy.

Przeciwko przemocy, głównie wobec kobiet i osób niepełnosprawych tańczono pod zduńskowolskim Ratuszem. Do choreografii przygotowywano się przez dwa tygodnie. Chętni do wzięcia udziału w akcji spotykali się w Studio Tańca Arabesque i w Szkole Podstawowej nr 11.
- Na całym świecie tańczy się teoretycznie ten sam układ, jednak każda grupa go modyfikuje. W Niemczech nie mają na przykład improwizacji na początku - mówi Martyna Chwiałkowska-Fogel, inicjatorka akcji.

Więcej o akcji, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na probem przemocy, także tej domowej, w poniedziałkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego i w piątkowym Naszym Tygodniku Zduńska Wola - Łask.Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

Rozrywka

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pamiętnik hańby niektórych z PO (gość)

I co to komu dało to tańczenie i przygotowanie ponad dwa tygodnie.? Przypomina mi to taniec chocholi na stole w Chinach trzcińskiego i Zdanowskiej z Łodzi.Tańcowali,podchmieleni podczas pobytu ich jako delegacji parlamentarzystów z Polski.Delegacji w sprawach ważnych,gospodarczych.To,że nic nie załatwili,kompromitowali nie tylko siebie,ale w ten sposób okradali biednych podatników utrzymujących ich przy żłobie.