Turniej badmintona w Zapolicach [zdjęcia]

Agnieszka Olejniczak
W Zapolicach odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Gminy Zapolice w Badmintonie. Do rywalizacji przystąpiło ponad 20 zawodników.

W kategorii 10-12 lat zwyciężył Igor Banasiak z Sieradza, który w decydującym pojedynku wygrał z Franciszkiem Majkowskim z Rembieszowa. Trzecie miejsce dla Mikołaja Hałaczkiewicza z Zapolic.

W kategorii 13-15 zwyciężył Nikodem Lisiecki z Zapolic, który pokonał Damiana Urbaniak również z Zapolic. Brązowy medal zdobył Adam Piórek z Ligoty.

W kategorii open pierwsze miejsce podobnie jak przed rokiem dla Konrada Sobczaka z Jeziorka, który w finale okazał się lepszy od Wojciecha Studenta z Młodawina Dolnego. Na najniższym stopniu podium Piotr Banasiak z Sieradza. Najmłodszym uczestnikiem zawodów była 9-letnia Antosia Czachorowska z Rembieszowa, natomiast najstarszym Mariusz Ciapciński z Zapolic.

- Badminton to naprawdę sport dla każdego. Nie potrzeba wielkich umiejętności i specjalnego sprzętu. Dzisiaj wszyscy zawodnicy zgodnie stwierdzili, że warto było wyjść z domu i aktywnie spędzić niedzielę - mówi Tomasz Woźniak z zapolickiego GOKiS, organizatora zawodów.