Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zduńskowolscy policjanci uratowali przed zamarznięciem trzy osoby, dzięki anonimowym zgłoszeniom od mieszkańców.

Jak informuje policja, w ciągu ostatniego weekendu policjanci udzielali pomocy trzem osobom, które leżały na mrozie w stanie upojenia alkoholowego.

1 stycznia przed południem anonimowa osoba zadzwoniła na komendę informując dyżurnego, iż na ulicy Zielonej 48 leży człowiek. Patrol znalazł mężczyznę w stanie upojenia alkoholowego.

Zziębnięty mężczyzna został dowieziony do pogotowia. Tam lekarz dyżurujący zezwolił na jego pobyt w policyjnym areszcie. 60-letni zduńskowolanin spędził noc na komendzie.

3 stycznia w takim samym stanie na ulicy Kościelnej leżał inny zduńskowolanin. Po południu zauważyli go policjanci podczas patrolu. Czuć było od niego alkohol. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala na obserwację.

Trzeci mężczyzna również 3 stycznia został odwieziony do miejsca zamieszkania zabrany z chodnika w miejscowości Czechy, 35-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola. Po godzinie 20 o leżącym mężczyźnie na chodniku poinformowała dyżurnego anonimowa osoba.

- Na szczęści dzięki czujności mieszkańców, którzy informują policjantów o takich osobach nikt w powiecie zduńskowolskim nie zamarzł - podkreśla Jacek Kozłowski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali na osoby nietrzeźwe lub nieporadne przebywające na mrozie i dzwonili pod nr alarmowy 997 lub 112.

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!