"W grodzie Mściwoja. Strońsko na osi czasu" - dwudniowe przedsięwzięcie pod taką nazwą zorganizowane zostało już po raz szósty w Strońsku (gm. Zapolice). W sobotę najważniejszym punktem programu była inscenizacja zdobywania grodu.

Na imprezę "W grodzie Mściwoja. Strońsko na osi czasu" zaprosili zapolicki GOKiS i Bractwo Rycerskie Złoty Krzyż.
W pogramie sobotnim były m.in. turnieje rycerskie oraz wojów z okresu wczesnego sredniowiecza.
W tym roku inscenizacja "Zdobycia Grodu"została wzbogacona pokazowym pasowaniem na rycerza oraz sceną porwania córki komesa, czyli władcy grodu.
Na terenie strońskiego parku można było zobaczyć wioskę średniowieczną, były stoiska z akcesoriami dla wojów i rycerzy oraz gastronomiczne.
Na scenie wystąpiły panie z zespołu "Strońska czar", a gwiazdą wieczoru był folkowy zespół "Drewutnia".

W niedzielę o godz. 9 rozpocznie się gra Terenowa LARP. Na godz. 13 zaplanowano pokaz walki wojów z okresu wczesnego średniowiecza, a godzinę później pokazy łuczniczy i artyleryjski. O godz. 15 inscenizatorzy zaprezentują scenkę rodzajową.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!