Wigilijne spotkanie dla podopiecznych i przyjaciół zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli. Wzięło w nim udział około 150 osób.

Wigilijne spotkanie zgromadziło niepełnosprawnych korzystających z pomocy PCPR. Zaproszono też gości z instytucji współpracujących z placówką. Był opłatek i świąteczne życzenia. Na scenie pojawili się uczestnicy zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wystąpili w spektaklu zatytułowanym "Oni".

Wigilijne spotkanie to znakomita okazja do nawiązania ściślejszych kontaktów między naszymi podopiecznymi i wymiany doświadczeń – podkreśla Mariusz Kubiak, dyrektor PCPR w Zduńskiej Woli.

Przy tej okazji podsumowany został realizowany przez PCPR projekt "Z myślą o przyszłości". Rozpoczął się w 2008 roku. Z różnych form pomocy skorzystało do dziś ponad 400 osób. Uczestniczyć mogły m.in. w kursach, komputerowych, prawa jazdy, bukieciarstwa. Całość kosztowała ponad 4,2 mln zł. Przeszło 3,8 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. W roku różne szkolenia przeszły 73 osoby. Potwierdzeniem tego są certyfikaty.


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!