Kiedy bieda przyciśnie i Żyd bratem bywa - mawiano w Polsce. Po telefonie Obamy do Tuska, przysłowie brzmi: Kiedy bieda przyciśnie i Polak bratem bywa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Obama, który dotychczas unikał wszelkich kontaktów z Polską, dostał od Tuska, czego chciał: transport świeżego mięsa armatniego. Bo Polacy uwielbiają wchodzić swoim sojusznikom bez wazeliny i warunków wstępnych.

Tymczasem w Ameryce awantura. Nawet popierający Obamę demokraci krytykują eskalację afgańskiej wojny i wyliczają jej koszty. Są straszne! Ich zdaniem, utrzymanie żołnierza na tej wojnie kosztuje milion dolarów rocznie! Eksperci twierdzą jednak, że to gruba przesada. Prawdziwe koszty są o połowę mniejsze. Jak to się przekłada na nasze wydatki? Obecnie nasz afgański kontyngent liczy dwa tysiące żołnierzy. Pomnóżmy to przez pół miliona dolarów. Wszystko jasne: dotychczas do amerykańskiej wojny w Afganistanie dopłacaliśmy mld dolarów rocznie, czyli 2,8 mld zł. A będziemy dopłacać prawie miliard więcej, bo wyślemy na wojnę dodatkowo 600 żołnierzy.

Czy pamiętają Państwo, jak w październiku ambasador USA dziękował Polsce za obietnicę wysłania do Afganistanu dodatkowych żołnierzy, a psychiatra Klich twierdził, że Feinstein gada głupstwa, bo nikogo więcej nie wyślemy? Nie gadał głupstw. Mówił prawdę. Klich kłamał.

Amerykańscy przeciwnicy eskalacji działań wojennych złośliwie proponują wprowadzenie "podatku wojennego". Ma to uzmysłowić Amerykanom, ile ta wojna kosztuje. Biedni płaciliby 1 proc., bogaci pięć razy więcej. W Polsce do czegoś takiego nie dojdzie. To biedni zapłacą 5 proc. a bogatym się podatki obniży. Szukanie kasy już się zaczęło. Jerzy Woźnicki, aktywista PO, który studiował za darmo i pewnie jeszcze brał stypendium, właśnie wystawia nam rachunek: chce, aby od 2015 studia były płatne. Tylko czekać, kiedy jakiś cwaniak uzna, że za darmo wystarczy Polaka nauczyć czytania, pisania, dodawania i odejmowania. Ale nie mnożenia, bo mógłby wyliczyć, ile płaci za udział Polski w zagranicznych awanturach.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lm (gość)

że USA leżą na drugim końcu Świata i mają gdzieś zaścianek Europy jakim jest Polska? Na arenie międzynarodowej Polska jest niczym, niezależnie od majaków Rządu, w których Polska roi się jako silne europejskie państwo i strategiczny sojusznik USA. Gdyby dzisiaj najechała nas spółka Putin/Łukaszenka, to USA co najwyżej wyraziłyby zaniepokojenie. Tutaj może być mowy o przyjaźniach i sentymentach. Liczą się własny interes i bezpieczeństwo. Dwadzieścia lat temu byliśmy ważni strategicznie jako sąsiad CCCP, ale te czasy minęły. Teraz USA przypominają sobie o naszym istnieniu, kiedy dojdą do wniosku, że w ich wojnie o ropę i wpływy na Bliskim Wschodzie zginęło zbyt wielu marines. Dla USA chwilowym sojusznikiem i partnerem może być UE, Federacja Rosyjska czy ChDRL, Próba ugrania czegokolwiek tylko dla siebie, z pominięciem Unii Europejskiej mija się z celem. Mieliśmy odbudowywać Irak, który najpierw pomogliśmy definitywnie zniszczyć, miał być offset za złomowanie F-16 z demobilu , miały być patrioty, miały być zniesione wizy. A, jak życzył sobie Krzysztof Kononowicz, nie ma niczego. Wycofujemy się z ważnych i w pełni uzasadnionych misji ONZ, żeby wspomóc naszych biednych, osamotnionych przyjaciół z za wielkiej wody, których nikt poza nami nie rozumie i nie wspiera. I na co my liczymy? Na kolejne pożyczki których nigdy nie oddamy? Na następny zabytek z U.S.RAMY pod postacią lotniskowca "J.F.K."? Na polską kolonię w Afganistanie? Orła w godle już mamy. Wystarczy dodać na fladze niebieskie gwiazdki, wystąpić z Unii Europejskiej i już możemy ogłosić Światu, że Poland uznano terytorium zależnym, albo najlepiej 52. Stanem.

olo disco polo (gość)

ZaPOwiedziane cuda PO, PSL to: wazeliniarstwo wobec UE, USA i Izraela oraz korupcja, afery czyli POprawność Polityczna i faryzejskie standardy. Od przejęcia władzy, PO-PSL-SLD chcą wsadzić do więzienia Kamińskiego z Ziobrą i Macierewicza. PO usunięciu Kamińskiego z CBA, wykryte afery POpaprańcy zamiotą POd dywan. Schetynę, Grada i innych kolesi z POlityki Tusk z Czumą broni, podobnie jak Boniego byłego TW SB. Czy Sądy USA przestały już ścigać niedawnego ministra Sprawiedliwości, który za skandaliczną obronę Chlebowskiego z Drzewieckim i Schetyną podał się do dymisji? Ten pan zwiał do Polski aby chronić się za immunitetem przed amerykańskimi sądami. Pedofil Polański przed sądami też POdobnie kiedyś zwiał z USA. Prezydent SoPOtu to jeden z wielu skorumpowanych POlityków, który jest na wolności tylko dzięki gwarancjom środowiska Okrągłego Stołu. Gdy do władzy wróci PiS, to chłopcy z ABW lub CBA może przyjdą PO Karnowskiego, lecz z pewnością nie zastrzeli się on jak Blida. SLD i Kutz wciąż kreuje Blidę na świętą męczennicę Śląską, podobnie jak POpaprani Sawicką. Pazika, trzeciego mordercę Olewnika, który dostał dożywocie, kazali pewnie POwiesić, bo skruszony wyrokiem mógłby sypać inspiratorów z lewej POlityki. Gdy powieszono świadków zbrodni Pazika, to PO-PSL-SLD POwołały sejmową komisję śledczą, bo umarli zabrali tajemnicę do grobu i nie sypną kolesiów. Palikota cymes lewa kasa-miliony Euro, ukryta jest przed żoną i US w jakimś raju podatkowym lub w Izraelu, niczym aferzystów z Art. B.? Ot chciwe, czyli koszerne inaczej towarzystwo z Okrągłego Stołu, grubej kreski i III RP. Władza PO-PSL to chciwa prywatyzacja ostatnich narodowych sreber (PZU, szpitali z lukratywnymi terenami oraz stoczni, kopalń miedzi, węgla i zakładów energetycznych). Tusk wzoruje się na agentach Kiszczaka-TW Bolku, TW Alku i reszcie prywatyzatorów: Żemku, Balcerowiczu, Wąsaczu, Belce, Dochnalu, Pęczaku, Kunie, Żaglu itp. Zbyt wolno to jednak idzie Donaldowi. WSI24 z Polsatem, Super Stacją i Wyborcza wypowiedziały więc POparcie Tuskowi. Ich kandydatem na prezydenta RP nie jest już Tusk a wyjęty z zamrażarki Śpioch Olechowski też z Platformy. TW Śpiocha, wspiera emerytowany generał WSI, akuszer narodzin Platformy. WSI ze Śpiochem jak wygrają wybory, subtelnie dokończą aferalną prywatyzację majątku narodowego, rozpoczętą przez kolesi filmowej Nocnej Zmiany z UW, PO, SLD, PSL. Nieudolna afera starachowicka kierowana przez Sobotkę-ministra SLD, którego ułaskawił przezio Olek, oraz Rywina wynajętego przez ludzi trzymających władzę, stały się katastrofą lewicy. Podobnie było z aferą gruntową i obyczajową z Kaczmarkiem i Krawczykową w roli głównej, które dobiły Samoobronę z Lepperem. Pijany Olo ośmieszył lewicę, podobnie jak inni kumple prezia o których mówił Oleksy Gudzowatemu. Zepchnęło to Jolę Konty z Cimoszewiczem do politycznego kąta i SLD ciągle nie może liczyć na fotel prezydenta RP. POpaprani więc zrobią wszystka, aby aferę hazardową i stoczniową zamieść POd dywan.

Jacek (gość)

No to żeś się Pan, Panie Witaszczyk złapał we własne sidła. Bo to przecież pański idol, Janusz Korwin-Mikke uważa właśnie, ze "wystarczy Polaka nauczyć czytania, pisania, dodawania i odejmowania". Czyżby go Pan zacytował? Nie czytało sie tego felietonu? Zanim się zacznie kogoś uwielbiać, dobrze jest dokładnie się zapoznać z jego poglądami.