Włókniarz Zelów - Pogoń Zduńska Wola na początek rundy [zdjęcia]

Krzysztof Kochelak
W sobotę, 16 marca, Pogoń Zduńska Wola na inauguracje rundy wiosennej IV ligi wygrała wyjazdowy mecz w Zelowie.

W sobotę 16 marca na boisku w Zelowie drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Grzegorz Wesołowski) rozegrała mecz 18 kolejki 4 ligi łódzkiej z zespołem Włókniarza Zelów. Drużyna ze Zduńskiej Woli wygrała na inaugurację rundy wiosennej. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (1:0).

Już w 1 minucie zduńskowolanie stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje na strzelenie bramki. W 20 sekundzie meczu Adam Konieczny otrzymał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale piłka po jego strzale lewą nogą minęła słupek bramki Włókniarza. Chwilę później Radosław Pęciak strzałem głową z 11 metrów próbował zaskoczyć bramkarza z Zelowa, jednak piłka po jego strzale po raz kolejny o centymetry minęła prawy słupek bramki gospodarzy.

Po udanym początku w dalszej części meczu goście byli stroną przeważającą i dłużej utrzymywali się przy piłce. Jednak to zawodnicy z Zelowa zdobyli jedyną bramkę w pierwszej odsłonie meczu po udanej akcji w 38 minucie spotkania za sprawą Albina Maciejewskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z debiutującym w zespole Pogoni osiemnastoletnim bramkarzem Jakubem Piotrowskim pozyskanym przed wznowieniem rozgrywek z UKS SMS Łódź.

Po przerwie drużyna gości była jeszcze bardziej zdeterminowana, aby to spotkanie przechylić na swoją korzyść. Już 4 minuty po wznowieniu gry do odbitej piłki na dwunastym metrze dobiegł Patryk Kaczmarek i strzałem lewą nogą doprowadził do remisu.

W kolejnych minutach meczu oba zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. W 65 minucie gospodarze po mocnym strzale z 16 metrów mogli objąć prowadzenie, ale dobrą interwencją popisał się golkiper Pogoni.

Ostatni kwadrans meczu to przewaga gości, którzy w 75 minucie po strzale z boku pola karnego Mikaela Idzikowskiego i niefortunnej interwencji bramkarza Włókniarza objęli prowadzenie. Ten sam zawodnik pięć minut przed końcem meczu po indywidualnej akcji powinien strzelić drugą bramkę w tym spotkaniu, ale po minięciu bramkarza gospodarzy nie trafił do pustej bramki.

Zduńskowolanie do końca meczu nie pozwolili zelowianom na strzelenie wyrównującej bramki i po końcowym gwizdku sędziego cieszyli się bardzo cennego zwycięstwa.

W najbliższą sobotę 23 marca o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna Pogoni rozegra mecz XIX kolejki z zespołem KS SandBus Kutno.

WŁÓKNIARZ ZELÓW - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:2 (1:0)

1:0 - Albin Maciejewski (38')
1:1 - Patryk Kaczmarek (49')
1:2 - Mikael Idzikowski (75')