(© Wit Leśniewicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wniosek powiatu zduńskowolskiego o dofinansowanie budowy łącznika S8 jest na pierwszym miejscu listy wniosków złożonych o dofinansowanie unijne w naborze na drogi lokalne. Urząd Marszałkowski opublikował ją w piątek.

Wniosek "Miejski Obszar Funkcjonalny Zduńska Wola - Karsznice. Budowa łącznika z drogą ekspresową S8 na terenie Powiatu Zduńskowolskiego i Powiatu Łaskiego" przeszedł ocenę merytoryczną i jest na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Urząd Marszałkowski w Łodzi 19 lutego opublikował informacje o wynikach oceny merytorycznej wniosków o dofinansowanie dla konkursu na drogi lokalne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Ocenę merytoryczną wniosków przeprowadzono 15 lutego i 16 lutego. Zduńskowolski wniosek został oceniony pozytywnie, a z 32 mln 45 tys. 210,65 zł samorządy mają dostać dotacji 26 mln 643 tys. 429,04 zł. To oznacza, że samorządy będą musiały wyłożyć na budowę łącznika wkładu własnego około 6 mln zł.

Budowa łącznika S8 z drogą wojewódzka, to cześć projektu tworzenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz budowy platformy multimodalnej w Karsznicach.

Przy projekcie współpracują samorządy z powiatu zduńskowolskiego i łaskiego: oba starostwa oraz Zduńska Wola, gmina Zduńska Wola, gmina Sędziejowice.

W pierwotnym porozumieniu ustalono , że koszty zostaną poniesione w 50 procentach przez lidera projektu - powiat zduńskowolski, po 10 procent przeznaczą Zduńska Wola i powiat łaski, oraz po 15 procent - gminy Zduńska Wola i Sędziejowice.

Czytaj także:
Wniosek na platformę multimodalną już w Brukseli

Więcej wkrótce w Dzienniku Łódzkim.

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

skleroza? (gość)

Wertu co Ty nie powiesz? A kto się zgodził na przeniesienie łącznika z Poręb na Czechy? Zapytaj w Pałacu Złotnickich.

tak (gość)

Gdzieś czytałem, że Rychlik się skończył. Chyba komuś się marzenia z rzeczywistością pomyliły? A teraz czekamy na ten sławetny PORT/Platformę, czy cokolwiek Panie Niedźwiecki.