To był kolejny przypadek oszustwa „na wnuczka” w naszym regionie. Oszczędności straciła 85-letnia zduńskowolanka.

Do 85-letniej zduńskowolanki zadzwonił nieznany mężczyzna, który powiedział jej, że jej córka spowodowała wypadek. W zamian za zapłatę zaoferował kobiecie pomoc, a seniorka uwierzyła oszustowi i przekazała pieniądze.
- Kobieta dopiero po fakcie zorientowała się, że została oszukana – mówi Robert Latus, rzecznik zduńskowolskich policjantów. - Przestępcy, wykorzystując brak ostrożności i ufność ze strony osób starszych, często zabierają im dorobek całego życia.

Policja obecnie wyjaśnia okoliczności tej sprawy i prowadzi działania mające na celu ujęcie sprawcy.
- Pamiętajmy, że oszuści mają wiele pomysłów na wyłudzenie pieniędzy – dodaje Robert Latus. - Przestępcy by uwiarygodnić swój podstęp podają się również za administratorów, policjantów lub inne cieszące się zaufaniem społeczeństwa osoby, by osiągnąć swój cel.

Policja kolejny raz apeluje do seniorów i ich rodzin o wzmożoną czujność:
- Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie
- Nigdy nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego
- Zadzwoń do bliskich i zapytaj czy faktycznie potrzebują pomocy
- O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję

Czytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    mieszkaniecosmolin (gość)

    Ostatnio po osmolinie po mieszkaniach chodził jakiś gościu i podawał się za bezdomnego który nie ma jak wrócić do schroniska do Pabianic