Zduńska Wola. Jest wybrany prezes MPWiK

Jest wybrany nowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli.

Andrzej Aleksandrowicz to nowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli.

Rada Nadzorcza spółki na posiedzeniu w środę, 13 marca, zdecydowała o powołaniu Andrzej Aleksandrowicza na stanowisko prezesa. Obejmie je 18 marca.

Aleksandrowicz pokonał sześciu kandydatów. W konkursie ogłoszonym na to stanowisko o posadę ubiegało się 7 osób.

Jak twierdzi Magdalena Czaplińska, przewodnicząca Rady nadzorczej MPWiK, oceniano kandydatów na podstawie kryteriów przyjętych w konkursie, między innymi w zakresie wiedzy o działalności spółki, zasad sprawowania nadzoru właścicielskiego i zasad zarządzania zespołem.

Andrzej Aleksandrowicz, obecnie jest prezesem innej spółki zduńskowolskiej - Miejskich Sieci Cieplnych. Obejmuje posadę prezesa MPWiK po raz trzeci. Pierwszy raz prezesem wodociągów został w 2003 roku i pracował do czerwca 2004 roku. Kolejny raz w funkcję objął w 2012 roku. W 2016 roku stracił posadę na rzecz Grzegorza Szmyta. Ten z kolei został odwołany z MPWiK w styczniu tego roku. Jako powód podano między innymi niewłaściwy nadzór nad inwestycjami.

Przypomnijmy, że MPWiK jest inwestorem na budowie basenu krytego przy ul. Kobusiewicza w Zduńskiej Woli.

Andrzej Aleksandrowicz ma 64 lata, jest magistrem historii i ma ukończone studia podyplomowe w zakresie zarządzania i marketingu. 


ZOBACZ ILE ZARABIAJĄ PREZESI SPÓŁEK W ZDUŃSKIEJ WOLI

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.03.2019, 17:48

Jasno widać do czego prowadzi omijanie prawa.7 się zgłosiło do konkursu a wygrał najgorszy.ale swój. rodzinnie ustawiony.a.ze ludzie gadają. to pogadaja i im przejdzie.Chyba ze referendum.W MSC tez konkurs.a wygra Waldi Czarecki z Sieradza.Tez swój.

16.03.2019, 17:41

ta kobieta była kiedyś radna z 3P od Brockiego.Ale sprawy karne zmiotly ja z piedestalu.Za to widać ma wpływy na rodzinę. Pokora nie dotrzymuje słowa danego wyborcom.Będzie rozliczenie i tutaj na pokorę wyborców nie licz.Ty po niesiesz odpowiedzialność a nie z_ca.

16.03.2019, 09:52

To naciski teściowej, a ta jest powiązana z andrzejkiem poprzez kasę samorządową.

16.03.2019, 07:37

Dobra no to powiem jest ktoś kto to załatwił najbardziej naciskał vice a z kim jest powiązany ? Smutna sprawa

15.03.2019, 19:55

Mamy nadprezesa. Prezydent nie może wydawać wiążących poleceń radom nadzorczymi. Więc co to za nadprezes trzęsie spółkami? Kto wysadzil Szmyta i wsadził Andrzeja? Pewnie to wola wyborców.

15.03.2019, 18:50

do Melania
a członków Rady Nadzorczej powołał Prezydent POkora spośród członków swojego KOalicjanta czytaj SLD

15.03.2019, 16:19

ale to nie prezydent wybiera prezesa , tylko rada nadzorcza i po co tyle kwiku?

15.03.2019, 15:30

Tola nie ktokolwiek tylko .z7 zostal wybrany prawem kaduka.przez rządzących prawem kaduka i takich co są w rodzinie prawem kaduka.Największą kompromitacja miasta 2019 roku.emeryt historyk.

15.03.2019, 15:24

Pączek weź henka ankietera na prezesa msc.w rodzinie od razu raźniej.ja pierd...co za cyrk

15.03.2019, 14:04

Ktokolwiek zostałby wybrany to hejt i tak po pachy. Tacy ludzie tu mieszkają i tyko myślą o tym jak komu przyłożyć

15.03.2019, 13:32

Gratulacje towarzyszu konradzie!!! "Polityczna rodzina na swoim".Tak powinna brzmieć nazwa pańskiego programu dla miasta.Przynajmniej w tym byłby pan uczciwy ale nic z tego.Wybor pana to jedna wielka porażka dla tego miasta.Ciekawe jak się czują panscy wyborcy?Czuja sie wydymani?Przeciez mógł zostać Niedzwiedzki.Uwazam osobiście,ze był o niebo lepszy od pana

15.03.2019, 12:49

No to ktoś ma satysfakcję a tak psy na nim wieszali a tu proszę jednak miał rację A ja cóż przepraszam pomyliłam się

15.03.2019, 12:48

A do kompletu tow. Łapa no szyna powiem ci że szacun TKM

15.03.2019, 12:24

Jestem bardzo zawiedziony. Głosowałem na Pana Panie Pokora czyli na zmiany a nie na trwanie w starym stylu. Konkurs? I po co...

15.03.2019, 12:15

czy teraz już wyraźnie wszyscy widzą w jakiej metnej wodzie pływa człowiek co w kościółku Pismo czyta,a po kościółku ze starym pzpr-m lody kręci ? Ale kabaret

15.03.2019, 11:58

P.p.Pokorą i Szewczyk jaja sobie robicie. z mieszkancow?Wybór emeryta historyka,który gnil w M S C to numer stulecia i to w jaki sposob?Albo te wasze konsultacje w spr.awach bylejakich?Tylko referendum może to gnijace miasto uratować i to szybko.bo te kolejne zmiany w radach na Płatnych Zdrajców Pacholkow Rosji nic nie dadzą.

15.03.2019, 10:43

WIELKIE rozczarowanie Panie Prezydencie !!!!!

To już nie ma młodych prężnych i nie związanych z układem ???

15.03.2019, 10:31

Lukrować umie ale nie napewno

15.03.2019, 09:43

Pokora to może weź Niedzwieckiego na wiceprezydenta albo honorowo zrzeknij sie swojego stołka na rzecz Miśka?Nie dosyć, że realizujesz jego inwestycje ,to na stolki wsadzasz jego ludzi.Ty umiesz człowieku zrobić coś samodzielnie?

15.03.2019, 09:19

Do rozumny
Idealiści to nie pchają się do tego szamba jakim jest polityka. Zapierdzielają po 8 godzin na zwykłych stanowiskach bez żadnych lansów promocyjnych i żyją skromnie i uczciwie. S

15.03.2019, 09:18

Zobaczcie jak sprytnie pissowcy przykrywki Aleksandrowiczem sprawę Gwiazdy. Wrzucili info o GW dzień przed posadzenim na stołku Aleksandrowicza.

15.03.2019, 09:16

Urodzony DYREKTOR

15.03.2019, 09:09

Do były działacz.Porzadny człowiek jak się połamie o co chodzi w tej polityce,to dziękuję i odchodzi,bo nie chce mieć z tym szambem nic wspólnego.Zostaja karierowicz ,ludzie niedowartosciowani,ktorzy mysla,ze jak przypadkiem zdobędą stolek,to sie czują kimś oraz ci którzy nie mają kompletnie pomysłu na siebie,a liczą na łatwą kasę.Malo jest idealistow w polityce,wiec ci ludzie rzadko cieszą się szacunkiem i autorytetem.Mowiac krótko,zeby funkcjonować w tym świecie,trzeba udawać że zapach gów...a,to francuskie perfumy Tak wiec porządny i szanujący się człowiek nie pozostanie w polityce(szczegolnie tej naszej)dluzej niż kadencje.

15.03.2019, 09:00

Dodam tylko że w lokatorze razem z królewiakiem z Zapolice i wy chceliscie POzbyc się majoneza przecież wesoły Romek to kumpel od zawsze.oddaliscie miasto grupie trzymającej władze co Romek powtarza poblicznie a głową kręci Ania

15.03.2019, 08:55

Podobno czyni wielką różnicę .A szli do wyborów tylko po stołki i kasę .Miasto dla nich nie ma znaczenia a wyborcy to tylko maszynki do głosowania.Ludzie trzeba było być w partii żeby wiedzieć o co chodzi od tych kpin i szydzenia z prostych ludzi i wyborców uszy więdną.