W ręce zduńskowolskich kryminalnych wpadło dwóch mieszkańców Łodzi, którzy od czerwca 2016 roku do końca września 2016 roku dokonywali kradzieży markowych rowerów na terenie kilku województw. Przedstawiono im 48 zarzutów, w tym zarzut kradzieży z włamaniem. Wartość wszystkich skradzionych rowerów przekroczyła 90 tys. zł.

Zduńskowolscy policjanci sprawę kradzieży rowerów zaczęli wyjaśniać we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas na ulicy Szkolnej w Zduńskiej Woli został skradziony rower wartości 1000 zł. Analiza informacji pozwoliła ustalić, że w podobny sposób kradzione były rowery w innych miastach na terenie Polski, a związek z nimi mają te same osoby. Na tej podstawie zostało wytypowanych dwóch mieszkańców Łodzi podejrzewanych o kradzieże. Po zatrzymaniu obaj usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

W toku postępowania ustalono, że 40-letni łodzianin wraz ze swoim 26-letnim kompanem kradli nie tylko w województwie łódzkim. Ich łupem padały także rowery skradzione w województwie śląskim, świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim. Sprawcy za każdym razem działali w podobny sposób. Po przecięciu linek zabezpieczających pozostawione rowery kradli je, a następnie samochodem osobowym wywozili do Łodzi.

Dodatkowo w lipcu 2016 roku włamali się do sklepu rowerowego w Sieradzu, skąd skradli 8 rowerów o łącznej wartości ponad 25 tys. zł. Jeden z podejrzanych na wniosek Prokuratora został przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy, natomiast wobec drugiego zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Z.et (gość)

    "Wartość wszystkich skradzionych rowerów przekroczyła 90 tys. zł." - a jeden z podejrzanych 'dostaje' dozór policyjny... To ma być żart ? Wiele lat temu włamano się i ukradziono mi dwa rowery z piwnicy, po zgłoszeniu policja zapytała, czy mogę wskazać sprawców. I to akurat żart nie był.