Zmiany w radach nadzorczych spółek w Zduńskiej Woli

W radach nadzorczych dwóch spółek zduńskowolskich dokonano zmian. Nowi członkowie są w MSC i MPK.

W spółkach komunalnych należących do miasta dokonano zmian w składzie rad nadzorczych. Nowi członkowie są w Miejskich Sieciach Cieplnych oraz w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji. W obu firmach wymieniony został skład osób powoływanych przez Walne Zgromadzenie Wspólników, czyli prezydenta Zduńskiej Woli.

W Radzie Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji odwołani zostali Włodzimierz Kłobus, który był przewodniczącym oraz zastępca przewodniczącego Tomasz Rosiak.

W ich miejsce prezydent powołał Arkadiusza Gajewskiego oraz Jerzego Cieślaka. Zmian dokonano 8 marca.

W Radzie Nadzorczej Miejskich Sieci Cieplnych odwołani zostali Szczepan Miłosz - przewodniczący oraz Mirosław Nowiński.

Powołani do RN MSC to Jakub Goździkowski oraz Bogdan Łapa. Zmiana zaszła 7 marca.

Rada nadzorcza MSC zbierze się we wtorek, 19 marca, by się ukonstytuować. Prawdopodobnie zdecyduje także o rozpisaniu konkursu na stanowisko prezesa spółki.

Andrzej Aleksandrowicz, który prezesował MSC od 2016 roku, został wybrany w konkursie na prezesa MPWiK w Zduńskiej Woli. Rada Nadzorcza MPWiK zdecydowała o tym na posiedzeniu 13 marca. Przesłuchano 7 kandydatów i wybrano Aleksandrowicza. Obejmie tę posadę od 18 marca. Natomiast 17 marca ma złożyć rezygnację z funkcji w MSC.

W MSC ustanowiono prokurentów. Będą nimi Grzegorz Sztanka oraz Krzysztof Kłak do czasu wyboru nowego prezesa spółki.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.03.2019, 22:23

Żal du...ę ściska brawo Konrad i Paweł.

16.03.2019, 20:52

Przecież każdy rozumny wie,ze Pokora to porażka totalna dla miasta.Tylko kto tego hmm delikwenta wybrał ja się pytam?Tyle w mieście jest ograniczonych intelektualnie ludzi,czy raczej jak mówią Niemcy-Ubrac gówno w kolorowy papierek i też się sprzeda???

16.03.2019, 10:26

To będzie nieudolną ekipa na wzór Niedźwiedzia. Większość to te same nazwiska, te same relacje, ten sam model biznesowy. Kroić miasto ile się da. Tak jak zaczęli od ustalania pensji tak dalej to wygląda. Każdej trzeźwo myślącej osobie te ruchy kadrowe się nie podobają. Zapowiedzi przed wyborami w stylu PO, a realizacja to już KO!

16.03.2019, 09:43

Wreszcie się coś dzieje a kiedy "Basen" do wymiany?

16.03.2019, 08:59

Jest dobrze będzie lepiej

16.03.2019, 06:12

Pani Gatkowska z MPK nie ma też wykształcenia wyższego panie prezydencie (Królewiak ciągle żywy)

15.03.2019, 23:31

Łapa łapę myje. Konrad, oczadziałeś?

15.03.2019, 22:01

Jedni z rady drudzy do rady-brawo

15.03.2019, 20:46

A dlaczego z rady nadzorczej MPK nie została odwołana pani Gatkowska ?

15.03.2019, 20:27

Pan Lapa w radzie nadzorczej? śmiechu warte.

15.03.2019, 19:51

Sorki LBGT

15.03.2019, 19:49

Czy nowoczesny pokora z partii POKO idąc drogą postepowych wlodarzy z W-wki zakupil lub dał kase swoim urzednikom na zakup majtek z dziurką na rowery bez siodelek?Pytam z ciekawości bo to przecież ta sama linia ideologiczna hmm? A kiedy karta LPGT ?No a w niedziele obowiazkowo z żonka do kościoła i na ambone hyc heh

15.03.2019, 19:13

komentarze tego typu jak krysi pokazuja co sie zadzialo w zduni. ludzie zaglosowali na zlosc pisowi wiec teraz niech nie placza :)

15.03.2019, 18:18

Klasa, nawet ta duża nie wystarczy, by w sposób gospodarny zarządzać miastem. Potrzeba czegoś więcej, czego na tę chwilę brakuje. Mieszkańcy oczekują konkretnych odważnych działań, spełnienia obietnic wyborczych, a nie lansu, ankiet i zbędnych konsultacji. Władza powinna znać nasze oczekiwania.

15.03.2019, 18:11

Ta ekipa ma mieszkańców za idiotów . " Jaki Pan taki kram". Niech się nie zmieniło. Wyniki konkursów znane przed rozstrzygnięciem.. Po co te 6 osób składało papiery i traciło czas chcąc zostać prezesem MPWiK?

15.03.2019, 17:23

Szczególną klasę prezydent pokazuje jak go nikt nie widzi i jest ciemno haha

15.03.2019, 17:00

Piszcie co chcecie o Prezydencie, ale uważam, że to facet z dużą klasą a wy malutczy i zapyziali piszecie takie płytkie komentarze

15.03.2019, 16:59

Nie wyżywajcie się na porządnych ludziach. Żal wam co?

15.03.2019, 16:37

Ważne, żeby mądrzy rządzili, niezależnie z jakiej opcji .I w radach nadzorczych również. żeby potrafili się porozumieć. Zgoda buduje, żeby nie było jak w poprzedniej kadencji darcie kotów Niedzwiedzkiego z pisem. Najważniejsze ,że oni są odsunięci . A teraz walą głową w mur i piszą te bzdurne komentarze . Trzeba było zgodnie rządzić. Wyborcy by to zapamiętali....

15.03.2019, 15:23

Cz ten Cieslak z którym chodziłam do podstawówki? z poszedł do technikum i w latach 80 ych poszedł zaocznie na prawo bo mu PZPR kazali?

15.03.2019, 15:00

Panie Prezydęcie zmieniać to na ludzi mądrych młodyych i wykształconych a nie starycc wyjadaczy co się wszędzie nadają. Załuję ze z całą moją rodziną na pana głosowałam.Wracają komuchy.

15.03.2019, 14:54

Dla mnie wymiarem rady nadzorczej MSC będzie wybór prezesa wtedy wam powiem co myślę .

15.03.2019, 13:27

Czy Łapa to ten hydraulik ze ZWOLTEXU?

15.03.2019, 13:17

To Łapa żyje? Pięknie A gdzie dla młodych wykształconych ludzi praca !!!!!

15.03.2019, 12:46

Jak to jakie ? jak archeolog to marionetka z wykopalisk