Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Maciej Grzybowski, jeden z najlepszych polskich pianistów wystąpi dzisiaj (8 listopada) w sali kameralnej zduńskowolskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

Maciej Grzybowski pochodzi z Warszawy, a swoją artystyczną działalność rozpoczął w 1990 r. Zdobywca nagrody głównej i nagrody specjalnej w Konkursie Muzyki XX Wieku dla Młodych Wykonawców zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, uznany został też za indywidualność roku 1997. Ma na swoim koncie także sporo innych nagród i wyróżnień.
Grał m.in. z Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Aukso, Orkiestrą Leopoldinum, NOSPR, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Polską Orkiestrą Radiową. Współpracował z wielkimi autorytetami, m.in.: Janem Krenzem, Witoldem Lutosławskim, Krzysztofem Pendereckim, Jerzym Maksymiukiem.
W swoim dorobku ma 2 płyty. Jedną z z utworami Bacha, Berga, Mykietyna, Schönberga, drugą z muzyką Pawła Szymańskiego.
Dzisiejszy recital rozpocznie się o godz. 17.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!