Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert muzyki celtyckiej - Zespół Rhiannon

  Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz
  Zduńska wola, ul. pl. Wolności/26, 43 82 3 2 5 92

  17:00 - 19:00 Niedziela, 13 marca

  • 35zł

  13 marca, godzina 17.00

  sala kameralna w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz

  bilet: 25 zł do 29.02, 35 zł od 01.03 do nabycia w kasie Ratusza, tel. 43 823 25 92 w. 10, 661 731 731, 665 801 401

  Rhiannon - to zespół muzyczny z Wrocławia wykonujący szeroko pojętą muzykę celtycką (głównie irlandzką).

  Podczas koncertów grupa przenosi słuchacza do świata muzyki folkowej zielonej wyspy. Tradycyjne melodie są dla zespołu inspiracją, ale każdy nowy utwór aranżowany jest zgodnie z ich stylem.

  Rhiannon wykonuje muzykę na rzadkich, typowych dla tej muzyki tradycyjnych instrumentach, takich jak: mandolina, banjo tenorowe, bodhran irlandzki, harfa celtycka, bouzouki irlandzkie.

  Zespół posiada szeroki program artystyczny, pozwalający zaproponować różne warianty koncertowe, od spotkania z balladą celtycką wypełnioną historią i opowieściami rodem z wysp brytyjskich, po wesołą i skoczną potańcówkę folkową wypełnioną tanecznymi melodiami ludowymi.

  Rhiannon tworzą profesjonalni muzycy z wykształcenia i z powołania oraz pasjonaci muzyki celtyckiej, którzy udzielają się w różnych projektach mających na celu propagowanie muzyki irlandzkiej w Polsce.

  Muzycy prezentowali swoją twórczość szerokiej publiczności w największych klubach irlandzkich i szantowych (m.in. „Brogans" Poznan, „Łykend" Wrocław, „Stary Port" Kraków), gdzie wielokrotnie rozgrzewali publikę do czerwoności oraz na różnych festiwalach, również szantowych i koncertach plenerowych.

  Rhiannon wykonuje muzykę na rzadkich, typowych dla tej muzyki tradycyjnych instrumentach, takich jak: mandolina, banjo tenorowe, bodhran irlandzki, harfa celtycka, bouzouki irlandzkie.

  W skład zespołu wchodzą cztery osoby:

  Anita Janukiewicz (skrzypce). Miłośniczka folkloru wszelakiego. Anita z niejednego już folkowego pieca chleb jadła. Oprócz gry w zespole jest także skrzypaczką i managerem zespołu „Ethnoholic”. Specjalistka od folkloru łuku Karpat, grywała również z zespołami szantowymi, a teraz szlifuje swoje umiejętności i odkrywa magię muzyki irlandzkiej.

  Stanisław Marinczenko (bouzouki irlandzkie, mandolina, gitara, harfa celtycka, akordeon). O Staszku nie trzeba pisać więcej, wystarczy spojrzeć na ilość instrumentów, na których gra w zespole. Multiinstrumentalista udzielający się w wielu projektach, nie tylko ze świata muzyki celtyckiej (Projekt Volodia, duet z z bardem Igorem Jelinkiem z Czech).

  Ekaterina Pervesentseva (bodhran, łyżki). Katia jest odpowiedzialna za sekcję rytmiczną w zespole. Jej charakterystyczny Bodhran irlandzki jest nie do zastąpienia i bez niej zespół straciłby połowę swojego charakterystycznego brzmienia. Prywatnie miłośniczka wspinaczki górskiej. Regularnie odwiedza skałki wspinaczkowe w Polsce i zagranicą.

  Bartłomiej Ostaszewski (gitara, banjo tenorowe, mandolina). Założyciel i manager zespołu, utworzył go z chęci propagowania muzyki celtyckiej w Polsce. Udziela się przy projektach muzyczno-tanecznych „Celtycki Wrocław",oraz „Wrotańcówka", oprócz tego uzupełnia program zespołu o wokal.

  Koncert okraszony będzie występem tanecznym w wykonaniu dwóch tancerek.

  Zapraszamy również do odwiedzenia strony i fanpage'a zespołu:

  www.rhiannon.pl

  www.facebook.pl/rhiannoncelticband

  www.soundcloud.com/rhiannoncelticband

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  LAUR PIĘKNA "Nasz Tygodnik Zduńska Wola Łask" - Salon fryzjerski

  LAUR PIĘKNA "Nasz Tygodnik Zduńska Wola Łask" - Salon fryzjerski

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.