Wybierz region

Wybierz miasto

  „Wieczór sowich piosenek”

  Zduńskowolskie Centrum Integracji "Ratusz"
  Zduńska Wola, ul. Pl. Wolności/26, +48 43 823 25 92

  19:00 Piątek, 6 marca

  • 70zł

  Grzegorz Turnau

  Polski artysta, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca poezji śpiewanej. Stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Podczas większości koncertów, główne miejsce wśród instrumentów zajmuje fortepian, na którym gra sam Turnau. Towarzyszą mu: saksofon, obój, flet, gitary, smyczki oraz sekcja rytmiczna (perkusja plus bas). Artysta występuje i nagrywa ze swoim stałym zespołem (m.in. Jacek Królik, Leszek Szczerba, Sławomir Berny, Robert Kubiszyn czy Mariusz Pędziałek).

  Jacek Królik

  Polski gitarzysta, muzyk sesyjny, członek zespołu Grzegorza Turnaua oraz grup muzycznych Królik, Kreszendo, Śrubki, do 2009 członek zespołu Brathanki. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Karierę gitarzysty rozpoczął w zespole Dekiel. W 1986 r. był współtwórcą zespołu Chłopcy z Placu Broni. Na początku lat 90. nagrywał jako muzyk sesyjny. W 1993 r. współpracował z zespołem Lombard, a następnie z Urszulą. Udzielał się także w zespole Tilt. W 1994 r. poznał Grzegorza Ciechowskiego, z którym w 1996 r. nagrywał płytę OjDADAna. Ponadto w tym czasie współpracował z Justyną Steczkowską, Renatą Przemyk i Krzysztofem Antkowiakiem. W 1995 r. społecznie nagrał gitary na płycie pt. "Nadzieja" z zespołem Zmartwychwstańcy z WSD Zmartwychwstańców w Krakowie. Od 1996 roku do dziś jest stałym członkiem zespołu Grzegorza Turnaua, z którym nagrywa zarówno albumy studyjne artysty jak i muzykę filmową. Od 2008 roku Jacek Królik występuje także z własnym zespołem "Królik".

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Myślisz, że jesteś dobrze wychowany? Na tych pytaniach wykłada się każdy

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.