Zapolice w trzeciej rundzie pucharów [zdjęcia]

Małgorzata Gołębiowska
Amatorzy Zapolice - Victoria Szadek 3:3 (1:3), po dogrywce 3:3, w karnych 4:1.

Amatorzy Zapolice awansowali do III rundy Pucharu Polski. Po dreszczu emocji pokonali u siebie spadkowicza z Klasy Okręgowej - Victorię Szadek.

Wynik spotkania w 7. minucie otworzył Daniel Pietrzak. W 13. i 27. minucie Victoria strzeliła jeszcze dwie bramki i gospodarze przegrywali już 0:3. Tuż przed przerwą bramkarza gości pokonał Michał Potrzebny. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać aż do 77 min. - wtedy na 2:3 z rzutu wolnego strzelił Szymon Kaczmarek. W 86 min. pięknym strzałem wyrównał Mateusz Jaworski.

Tym samym potrzebna była dogrywka, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia, bowiem żadna z drużyn nie strzeliła bramki. O zwycięzcy zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze Zapolic - pokonali Victorię 4:1 (bramki: Paweł Streflik, Szymon Kaczmarek, Maciej Przybylski, Przemysław Aleksandrowicz).