Bieg 5 mil po gminie Zduńska Wola. Odliczyło się ponad 120 zawodników [FOTO]

Artur Kurzawa
Bieg 5 mil po gminie Zduńska Wola. Odliczyło się ponad 120 zawodników [
Bieg 5 mil po gminie Zduńska Wola. Odliczyło się ponad 120 zawodników [ mat. OSP Janiszewice
Już po raz trzeci Ochotnicza Straż Pożarna w Janiszewicach była organizatorem biegu 5 mil po Gminie Zduńska Wola. Zawody, jak co roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem, a zawodnicy stworzyli fantastyczną atmosferę, dzięki czemu wszyscy biegacze ukończyli ten bieg z uśmiechem na twarzy. W ubiegły weekend nie mogło zabraknąć kolejnych rekordów.

To była wyjątkowa edycja z wielu względów. Po pierwsze – bieg ulicami gminy Zduńska Wola ukończyło aż 112 zawodników, po drugie – 5 mil zostało pokonane przez zwycięzcę zaledwie w 28:17 minut, a po trzecie – jak zawsze panowała rewelacyjna rodzinna atmosfera. Na wszystkich biegaczy czekał bogaty pakiet startowy, a na trasie nie mogło zabraknąć lokalnych kibiców. Warto również dodać, że zanim na starcie pojawili się uczestnicy biegu głównego, to w biegu na 300 oraz 800 metrów mogliśmy oglądać dzieci!
– Liczba zawodników oraz atmosfera w trakcie biegu mówią same za siebie. Jestem dumny z tego, że wspólnie organizujemy bieg na najwyższym poziomie. Nie zabrakło niczego – sportowych emocji, kibiców, bogatych pakietów startowych, a także – co zwłaszcza my, strażacy, sobie cenimy najbardziej – bezpieczeństwa. Do dzisiaj docierają do nas pozytywne opinie od biegaczy, co na pewno motywuje do organizacji kolejnych sportowych wydarzeń. Jestem bardzo dumny z Romana Szmyta i Damiana Mikołajczyka, którzy są pomysłodawcami tego biegu oraz wszystkich strażaków z naszej OSP, którzy stanęli na wysokości zadania organizując ten bieg.– mówi Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej, Sylwester Witczak.
Najszybciej 5 mil pokonał Grzegorz Maciaszek. Podium mężczyzn uzupełnili kolejno Sylwester Rębacz oraz Mateusz Zientalak. Wśród pań jako pierwsza linię mety przekroczyła Arleta Matysiak, na drugim stopniu podium stanęła Anna Zalewska, a za nią uplasowała się Marta Pawlik. Organizatorzy wyróżnili także najszybszych biegaczy z gminy Zduńska Wola – Dariusza Wójcika oraz Oliwię Rachwalak, a także strażaka i strażaczkę – Damiana Mikołajczyka i Agatę Kosecką. Najlepszą drużyną zostali biegacze BBL Zduńska Wola.

Jesteśmy pod wrażenie w jaki sposób ten bieg się rozwija, ale oczywiście nie możemy zapomnieć
o wsparciu, na które możemy liczyć co roku. Ogromną cegiełkę do organizacji zawodów dokłada Gmina Zduńska Wola, ale również lokalni sponsorzy. To dzięki nim możemy stworzyć uczestnikom komfortowe warunki i już teraz możemy powiedzieć, że to na pewno nie ostatnia edycja biegu po ulicach naszej gminy
– dodają Roman Szmyt i Damian Mikołajczyk, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewicach, główni organizatorzy biegu.