Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Browar Staropolski w Zduńskiej Woli prowadzi rozbiórkę i inwestuje w magazyny

Redakcja
Kultowy Browar Staropolski w Zduńskiej Woli rozpoczął inwestycję w magazyny. Trwa rozbiórka starej części budynków, a w ich miejsce będzie zbudowany magazyn wysokoskładowy.

Browar Staropolski w Zduńskiej Woli prowadzi rozbiórkę

Kultowy Browar Staropolski w Zduńskiej Woli rozpoczął inwestycję, jak twierdzą jego właściciele, pomimo panującej trudnej sytuacji gospodarczej i pandemii koronawirusa. Postanowiono nie zmieniać planów i zbudować nowy magazyn

Obecnie na terenie fabryki, która istnieje od 120 lat, trwa rozbiórka starych budynków.

- Jesteśmy w trakcie stawiania ogromnego kroku w przód i dużego rozwoju. Mimo, że covid stanął nam na drodze i pokrzyżował finansowe założenia, to jednak udaje nam się, nie tylko utrzymać wszystkie stanowiska pracy, ale również realizować plany - informuje Kultowy Browar Staropolski na swoim profilu na Facebooku.

W miejscu wyburzonych, starych budynków browaru powstanie nowy, wysokoskładowy magazyn.

Browar Staropolski drugie życie

Kultowy Browar Staropolski został zakupiony przez obecnych właścicieli od syndyka samy upadłościowej. W 2014 roku kupiła o firma Dystrybucja Pomorze z siedzibą w Słupsku.

Nowi właściciele przenieśli interesy do Zduńskiej Woli, gdzie zainwestowali w produkcję piwa według najstarszych receptur. W Zduńskiej Woli powstaje piwo metodą otwartej fermentacji.

- Jako jeden z ostatnich browarów warzymy piwo metodą otwartej fermentacji, dzięki czemu drożdże pracują spokojnie, a nasze piwa są łagodniejsze i mają naturalny, pełny smak - przekonuje browar.

Właściciele firmy starają się nawiązywać do tradycji przełomu XIX i XX wiku, gdy właścicielem browaru był Zenon Anstadt, wywodzący się z rodziny łódzkich browarników. Przez pewien czas w Zduńskiej Woli powstawało piwo Anstadt, ale proces sądowy z Browarami Łódzkimi uniemożliwił używanie tej nazwy.

W 2016 roku właściciele Browaru Staropolskiego zostali wyróżnieni Laurem Przedsiębiorczości przez władze miasta Zduńska Wola.

Tak wówczas uzasadniano przyznanie Lauru:
"W szerokiej gamie oferowanych rodzajów piw są m.in. piwa Staropolskie i smakowe. Za ich jakość i aromat, a także walory smakowe Browar Staropolski otrzymał certyfikat Za punkt honoru postawiła sobie przywrócenie browaru do jego dawnej świetności. Pod każdym względem. Wrócono do receptur z XIX wieku i sposobu warzenia z tamtych czasów, czego dowodem jest choćby marka Anstadt. „Jakość Tradycja”, jaki przyznaje Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Jest to pierwsze piwo z regionu Łódzkiego i dopiero trzecie w Polsce które uzyskało ten prestiżowy znak. Piwa ze zduńskowolskiego browaru można znaleźć na półkach sklepowych, w restauracjach, barach i pubach w całej Polsce. Zduńskowolskim piwem zachwycano się m.in. w Gdyni na Festiwalu Filmowym, na Chmielakach, czyli na Ogólnopolskim Święcie Chmielarzy i Piwowarów w Krasnymstawie. Wyrobów browaru nie brakuje też w rodzinnym mieście, czyli w Zduńskiej Woli. Właściciele Browaru Staropolskiego, chcąc wrócić do tradycji Zenona Anstadta, zaczęli działać na rzecz lokalnej społeczności. Widać to podczas imprez w mieście i powiecie czy akcji społecznych. Rozpoczęli między innymi współpracę z Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli."

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto