Co się dzieje w Zduńskiej Woli i okolicy od 6 grudnia 2022? Przewodnik imprezowy

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Co? Gdzie i kiedy? Oto przewodnik po wydarzeniach zaplanowanych na grudzień w Zduńskiej Woli. W tym tygodniu to między innymi przedświąteczne wydarzenia, wprowadzające w klimat Bożego Narodzenia.

Co i gdzie w grudniu w Zduńskiej Woli i okolicy? Oto nasz przewodnik na najbliższe dni. Szczegóły także na plakatach w GALERII ZDJĘĆ.

Wernisaż wystawy Anna Juszczak

Tym razem będziecie mogli oglądać malarstwo Anna Juszczak, która jest samoukiem i malarstwem abstrakcyjnym zajmuje się od trzech lat. Autorkę najbardziej inspiruje życie. Malując myśli tylko o tym, jakie dobrać kolory a następnie oddaje się swojej wyobraźni.
Wernisaż odbędzie się 6 grudnia o godzinie 18:00! DK Lokator

Warsztaty z makramy

Na warsztaty zapraszamy w czwartek, 8 grudnia o godz. 17.00, filia MDK, os. Karsznice.

Zajęcia kierujemy do uczestników od 12 roku życia.
Koszt uczestnictwa: 15 zł/os.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy na Strefie Zajęć https://bit.ly/3U4VmzJ
Dodatkowe informacje uzyskacie pod nr tel. 43 823 31 90.

Spotkanie z Izabelą Kuną

To będą wyjątkowe Mikołajki. Tego dnia w Kinie Ratusz spotka się z Wami Izabela Kuna.
W ramach projektu ,,Spotkajmy się ,,Między obrazami”, który realizowany jest z Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 6 grudnia o godz. 16:45 obejrzymy film ,,Teściowie”, a po projekcji porozmawiamy z Izabelą Kuną (godz. 18.30).
Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik – Kluge. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MDK Ratusz od 30 listopada.

Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Zachęcamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także nauczycieli do udziału w 3. edycji Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Podzielmy się kolędą"!
Celem Festiwalu jest kultywowanie tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych wśród uczniów i nauczycieli oraz rozwijanie chęci muzykowania – śpiewania kolęd i pastorałek
Jeśli chcecie wziąć udział w Festiwalu, zapoznajcie się regulaminem oraz ze wszystkim załącznikami do regulaminuhttps://bit.ly/3VeJpc1
Kartę zgłoszeniową (załącznik nr 1 do regulaminu) w wersji elektronicznej prześlijcie na adres: [email protected]
Możecie ją również dostarczyć w formie papierowej do sekretariatu Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 5 grudnia.
Więcej informacji o Festiwalu znajdziecie na naszej stronie: www.mdk-zdunskawola.pl lub na stronie SP nr 11 https://sp11.zdunskawola.pl/

35-lecie Klubu Literackiego TOPOLA i rozstrzygnięcie Turnieju Jednego

Trzydzieste piąte urodziny obchodzi w 2022 roku zduńskowolski Klub
Literacki „Topola”. Klub powstał przy Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli w styczniu 1987
roku.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich sympatyków literatury i przyjaciół
Topolan do Kawiarni Literackiej 9 grudnia o godzinie 17.00.

Podczas spotkania wysłuchamy fragmentów utworów, podzielimy się
anegdotami i wspomnieniami. Wieczór swoim występem uświetni Klub Piosenki ,,A Priori”, prowadzony przez Andrzeja Wawrzyniaka.

W trakcie wydarzenia rozstrzygniemy również Turniej Jednego Wiersza ,,O
Laur Topoli”.
Poznamy laureatów Turnieju, na który nadesłano 26. utworów poetyckich.
Turniej kierowaliśmy do osób w wieku 15 – 25 lat z województwa łódzkiego.
Patronat nad wydarzeniem objął Dziennik Łódzki, który opublikuje
zwycięski utwór.

Niezłomny z Wilna

Zapraszamy na prapremierowe przedstawienie teatralne o sławnym pisarzu i publicyście politycznym Józefie Mackiewiczu
(1902-1985).
Przedstawienie odbędzie się 9 grudnia o godzinie 17:00 w Domu Kultury Lokator.

Doświadczenia z systemem rządów sowieckich stworzyły z niego nieprzejednanego antykomunistę, czemu dawał wyraz w swojej twórczości do końca życia. Jest autorem wielu wybitnych powieści politycznych dotyczących głównie okresu II wojny światowej.
Jest koniec sierpnia 1972 r. w Monachium, gdzie akurat trwa XX Olimpiada. W monachijskiej piwiarni niespodziewanie spotykają się starzy znajomi z wileńskich czasów: twardy antykomunista Józef Mackiewicz i Jerzy Putrament, przybyły służbowo z PRL-u, komunista, członek KC PZPR, wiceprezes Związku Literatów Polskich, redaktor naczelny miesięcznika „Literatura”. Panowie zaczynają z sobą rozmawiać, widzowie uważnie słuchać…

Autorem sztuki jest łódzki dramaturg Zbigniew Pacura, a grają aktorzy warszawscy - Jerzy Mazur i Wiesław Kowalski. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Gwiazdka z Klarą Mu

10 grudnia poczujecie w Kino w Ratuszu świąteczny nastrój. Zapraszamy na spotkanie z Klarą Mu.
Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Zakupy poprzez stronę www.kinoratusz.com lub w kasie kina.
Rezerwacje pod numerem telefonu 607 14 11 11.

"Lokalsi Handmade”

To będzie wyjątkowa okazja do zakupu niepowtarzalnych ręcznie wykonanych prezentów!
W MDK Ratusz już po raz czwarty odbędą się Targi Rękodzieła ,,Lokalsi Handmade”.
Wszyscy, którzy tego dnia nas odwiedzą na pewno będą mieli z czego wybierać i co oglądać.
Nasze Targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród rękodzielników, jak i wśród mieszkańców miasta i okolic.
10 grudnia od godziny 10.30 do 18.00 będziecie mogli oglądać prace przygotowane przez 29. rękodzielników. Oprócz artystów ze Zduńskiej Woli pojawią się również twórcy z takich miejsc, jak: Szadek, Wróblew, Chojne, Drzązna k. Wróblewa oraz z Łodzi.
Podobnie, jak w poprzednich latach, będziecie mogli nabyć prawdziwe cudeńka wykonane wieloma technikami: dziergane na szydełku i na drutach, ze sznurka, malowane, filcowane, rzeźbione, prace florystyczne, wycinane itp. Podczas Targów kupicie wyroby ozdobione różnymi technikami. Będziecie mogli podarować je swoim bliskim z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
,,Lokalsi Handmade”, to również wyjątkowa szansa na poznanie lokalnych twórców, ich produktów i własne inspiracje.

6. Świąteczny Bieg Charytatywny - dla Julka

11 grudnia 2022 o godz. 12.30 pobiegniemy i przemaszerujemy dla 7-letniego zduńskowolanina Julka, który wymaga kosztownej terapii oraz rehabilitacji neurologicznej. Pobiegniemy i przemaszerujemy 5-kilometrową, atestowaną trasą po ulicach Zduńskiej Woli, a start i meta mieścić się będą na stadionie MOSiR Zduńska Wola.

Szósta edycja Świątecznego Biegu Charytatywnego organizowanego przez stowarzyszenie Biegam bo lubię Zduńska Wola oraz II LO im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli. W tym roku pobiegniemy i pomaszerujemy dla Juliana Smażka.
Dystans:
- bieg/marsz NW - 5 km (atest PZLA)
- bieg dzieci - 400 m (bieżnia lekkoatletyczna)
Link do regulaminu i zapisów:
https://tiny.pl/w97fz

Julian Smażek, ma 7 lat. Jest dzieckiem
niemówiącym, z niepełnosprawnością sprzężoną. Ma do pokonania 4 wrogów:
wadę rozwojową kory mózgowej i ciała modzelowatego,
poważne wady wzroku,
zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego oraz epilepsję.
Julek nie rozwija się tak jak jego rówieśnicy i choć bardzo się stara ciągle zostaje w tyle. Pracuje z całych sił wraz z rodzicami, a i tak czasem nie wychodzi. Dlatego jest częstym pacjentem gabinetów medycznych, dietetycznych, rehabilitacyjnych i terapeutycznych.
Wielką pomocą, ratunkiem dla Julka jest nierefundowana terapia IVIG (200 tysięcy złotych), która będzie prowadzona w Gdańsku oraz wielowątkowa neurorehabilitacja obejmująca kilkanaście różnych terapii niedostępnych na NFZ, w różnych częściach Polski. Z tym wszystkim związane są koszty wizyt specjalistycznych, leków, suplementów, badań, a także noclegów i dojazdów, gdyż większość miejsc, w które Julek musi dotrzeć mieści się z dala od Zduńskiej
Woli.
Wierzymy, że przy okazji tegorocznego biegu uda się zebrać jak największą sumę, która pomoże w leczeniu Julka.

,,Teatr Po Godzinach” i ,,Emigranci”

,,Emigranci” to jedna z wielu jednoaktówek, sztuk teatralnych Sławomira Mrożka. Napisana w 1974 roku i mimo upływu czasu nie straciła na swojej świeżości i aktualności. ,,Teatr Po Godzinach”, pracujący w MDK Ratusz w Zduńskiej Woli, zaprasza na spektakl pełen humoru, absurdu i refleksji nad stanem współczesnego człowieka, jego psychiki i miejsca w świecie.

– Adaptacja tego świetnego tekstu została pozbawiona przez nas wątków i odniesień politycznych, aktualnych dla czasu jej powstawania. Mimo to dniem premiery 13 grudnia wpisuje się w znaczenie tej daty dla nas Polaków. To spektakl o nieuświadomionym zniewoleniu i procesie odzyskiwania wolności przez człowieka. Wiele wybitnych duetów aktorskich na scenie zmagało się z materią tekstu Sławomira Mrożka. W naszym spektaklu Jacek Jastrzębski i Karol Kulda stworzyli dwie świetne kreacje. Warto zobaczyć ich kunszt aktorski na scenie – mówi Edyta Kulda, reżyser, instruktor teatralny i opiekun ,,Teatru Po Godzinach”.

Przypomnijmy, że ,,Teatr Po Godzinach” pracuje w MDK Ratusz od października 2021 roku. Tworzą go dorośli pasjonaci sztuki teatralnej. Grupa ma za sobą bardzo udaną premierę według jednoaktówki Sławomira Mrożka, którą na życzenie widzów prezentowała dwa razy.

Na ,,Emigrantów” zapraszamy 13 grudnia o godzinie 18:00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Bilety: 20 zł do nabycia w kasie MDK i online: https://bit.ly/3OMlP46

,,Wieża Babel” jeszcze raz!

Zapraszamy ponownie na widowisko muzyczno-taneczne pt. ,,Wieża Babel”.
Widowisko powstało z inicjatywy Agnieszki Mazurek, która śpiewała w zespole wokalnym ,,Cover”. Podczas koncertu usłyszycie i zobaczycie zespoły, które przed wieloma laty śpiewały w zduńskowolskich domach kultury. Wystąpią ,,Cover” i ,,Rezonans”. Zespoły obecnie spotykają się i ćwiczą w filii MDK, os. Karsznice z instruktorem Andrzejem Woźniakiem.

W widowisku ,,Wieża Babel” wykorzystano utwory z polskiego musicalu ,,Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza, które opowiada o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości (źródło: https://studiobuffo.com.pl/spektakl/view/30/Musical-METRO).

Obsada ,,Wieży Babel”:
Zespoły wokalne: ,,Cover” w składzie: Małgorzata Piątkowska, Martyna Masłowska, Sandra Penda oraz ,,Rezonans” w składzie: Magdalena Pietrzak, Olga Lorenc, Paulina Pacholak, Marta Jachowicz, Patrycja Piotrowska.

Balet: Teatr Tańca ARABESKA. Choreografia: Klaudia Barton, Patrycja Jarosławska, Natalia Rogalewicz, Aneta Barton.

Aranżacje i przygotowanie wokalne: Andrzej Woźniak.

Koncert odbędzie się 14 grudnia (środa) o godzinie 19.00 w Miejskim Domu Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, sala widowiskowa.

Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bit.ly/3f4nEvY

Biuletynu Szadkowskiego, tom już 22

Zapraszamy na promocję Biuletynu Szadkowskiego, już 16 grudnia. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku organizuje promocję 22. tomu Biuletynu Szadkowskiego.
Początek 16 grudnia o godz. 17.
W programie także koncert kolęd i pastorałek.

Repertuar kina w Ratuszu

6 grudnia (wtorek)
Sala kinowa:
12:45 Wielki zielony krokodyl domowy
14:45 Dziwny świat
16:45 Teściowie
18:30 Spotkanie z Izabelą Kuną
20:30 Śubuk
Sala kameralna
12:00 Dziwny świat
14:00 Listy do m.5.
16:15 wielki zielony Krokodyl
18:15 Wielki zielony krokodyl;
20:15 Święta inaczej

7 grudnia (środa)
Sala kinowa:
16:00 Wielki zielony krokodyl domowy
18:00 Wielki zielony krokodyl domowy
20:00 Święta inaczej
Sala kameralna
13:00 Wielki zielony krokodyl domowy
15:00 Dziwny świat
17:00 Dziwny świat
19:00 Śubuk
21:15 Śubuk

8 grudnia (czwartek)
Sala kinowa:
12:00 Dziwny świat
14:00 Wielki zielony krokodyl domowy
16:00 Wielki zielony krokodyl domowy
18:00 Wielki zielony krokodyl domowy
20:00 Święta inaczej
Sala kameralna:
Zajęta do 16:00
16:00 Dziwny świat
18:00 Dziwny świat
20:00 Śubuk

Co się dzieje w Zduńskiej Woli i okolicy od 6 grudnia 2022? ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Dz PMM

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie