Co się dzieje w Zduńskiej Woli weekend 9 - 11 grudnia 2022? Przewodnik imprezowy

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Co? Gdzie i kiedy? Oto przewodnik po wydarzeniach zaplanowanych na grudzień w Zduńskiej Woli. W tym tygodniu to między innymi przedświąteczne wydarzenia, wprowadzające w klimat Bożego Narodzenia.

Spis treści

Co i gdzie w grudniu w Zduńskiej Woli i okolicy? Oto nasz przewodnik na najbliższe dni. Szczegóły także na plakatach w GALERII ZDJĘĆ.

35-lecie Klubu Literackiego TOPOLA i rozstrzygnięcie Turnieju Jednego

Trzydzieste piąte urodziny obchodzi w 2022 roku zduńskowolski Klub
Literacki „Topola”. Klub powstał przy Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli w styczniu 1987
roku.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich sympatyków literatury i przyjaciół
Topolan do Kawiarni Literackiej 9 grudnia o godzinie 17.00.

Podczas spotkania wysłuchamy fragmentów utworów, podzielimy się
anegdotami i wspomnieniami. Wieczór swoim występem uświetni Klub Piosenki ,,A Priori”, prowadzony przez Andrzeja Wawrzyniaka.

W trakcie wydarzenia rozstrzygniemy również Turniej Jednego Wiersza ,,O
Laur Topoli”.
Poznamy laureatów Turnieju, na który nadesłano 26. utworów poetyckich.
Turniej kierowaliśmy do osób w wieku 15 – 25 lat z województwa łódzkiego.
Patronat nad wydarzeniem objął Dziennik Łódzki, który opublikuje
zwycięski utwór.

Otwarcie młodzieżowego klubu ArmWrestling

9 grudnia otwarcie młodzieżowego klubu ArmWrestling - silowania na rękę. Treningi prowadzić będzie mistrz świata że Zduńskiej Woli

Niezłomny z Wilna

Zapraszamy na prapremierowe przedstawienie teatralne o sławnym pisarzu i publicyście politycznym Józefie Mackiewiczu
(1902-1985).
Przedstawienie odbędzie się 9 grudnia o godzinie 17:00 w Domu Kultury Lokator.

Doświadczenia z systemem rządów sowieckich stworzyły z niego nieprzejednanego antykomunistę, czemu dawał wyraz w swojej twórczości do końca życia. Jest autorem wielu wybitnych powieści politycznych dotyczących głównie okresu II wojny światowej.
Jest koniec sierpnia 1972 r. w Monachium, gdzie akurat trwa XX Olimpiada. W monachijskiej piwiarni niespodziewanie spotykają się starzy znajomi z wileńskich czasów: twardy antykomunista Józef Mackiewicz i Jerzy Putrament, przybyły służbowo z PRL-u, komunista, członek KC PZPR, wiceprezes Związku Literatów Polskich, redaktor naczelny miesięcznika „Literatura”. Panowie zaczynają z sobą rozmawiać, widzowie uważnie słuchać…

Autorem sztuki jest łódzki dramaturg Zbigniew Pacura, a grają aktorzy warszawscy - Jerzy Mazur i Wiesław Kowalski. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Gwiazdka z Klarą Mu

10 grudnia poczujecie w Kino w Ratuszu świąteczny nastrój. Zapraszamy na spotkanie z Klarą Mu.
Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Zakupy poprzez stronę www.kinoratusz.com lub w kasie kina.
Rezerwacje pod numerem telefonu 607 14 11 11.

"Lokalsi Handmade”

To będzie wyjątkowa okazja do zakupu niepowtarzalnych ręcznie wykonanych prezentów!
W MDK Ratusz już po raz czwarty odbędą się Targi Rękodzieła ,,Lokalsi Handmade”.
Wszyscy, którzy tego dnia nas odwiedzą na pewno będą mieli z czego wybierać i co oglądać.
Nasze Targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród rękodzielników, jak i wśród mieszkańców miasta i okolic.
10 grudnia od godziny 10.30 do 18.00 będziecie mogli oglądać prace przygotowane przez 29. rękodzielników. Oprócz artystów ze Zduńskiej Woli pojawią się również twórcy z takich miejsc, jak: Szadek, Wróblew, Chojne, Drzązna k. Wróblewa oraz z Łodzi.
Podobnie, jak w poprzednich latach, będziecie mogli nabyć prawdziwe cudeńka wykonane wieloma technikami: dziergane na szydełku i na drutach, ze sznurka, malowane, filcowane, rzeźbione, prace florystyczne, wycinane itp. Podczas Targów kupicie wyroby ozdobione różnymi technikami. Będziecie mogli podarować je swoim bliskim z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
,,Lokalsi Handmade”, to również wyjątkowa szansa na poznanie lokalnych twórców, ich produktów i własne inspiracje.

6. Świąteczny Bieg Charytatywny - dla Julka

11 grudnia 2022 o godz. 12.30 pobiegniemy i przemaszerujemy dla 7-letniego zduńskowolanina Julka, który wymaga kosztownej terapii oraz rehabilitacji neurologicznej. Pobiegniemy i przemaszerujemy 5-kilometrową, atestowaną trasą po ulicach Zduńskiej Woli, a start i meta mieścić się będą na stadionie MOSiR Zduńska Wola.

Szósta edycja Świątecznego Biegu Charytatywnego organizowanego przez stowarzyszenie Biegam bo lubię Zduńska Wola oraz II LO im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli. W tym roku pobiegniemy i pomaszerujemy dla Juliana Smażka.
Dystans:
- bieg/marsz NW - 5 km (atest PZLA)
- bieg dzieci - 400 m (bieżnia lekkoatletyczna)
Link do regulaminu i zapisów:
https://tiny.pl/w97fz

Julian Smażek, ma 7 lat. Jest dzieckiem
niemówiącym, z niepełnosprawnością sprzężoną. Ma do pokonania 4 wrogów:
wadę rozwojową kory mózgowej i ciała modzelowatego,
poważne wady wzroku,
zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego oraz epilepsję.
Julek nie rozwija się tak jak jego rówieśnicy i choć bardzo się stara ciągle zostaje w tyle. Pracuje z całych sił wraz z rodzicami, a i tak czasem nie wychodzi. Dlatego jest częstym pacjentem gabinetów medycznych, dietetycznych, rehabilitacyjnych i terapeutycznych.
Wielką pomocą, ratunkiem dla Julka jest nierefundowana terapia IVIG (200 tysięcy złotych), która będzie prowadzona w Gdańsku oraz wielowątkowa neurorehabilitacja obejmująca kilkanaście różnych terapii niedostępnych na NFZ, w różnych częściach Polski. Z tym wszystkim związane są koszty wizyt specjalistycznych, leków, suplementów, badań, a także noclegów i dojazdów, gdyż większość miejsc, w które Julek musi dotrzeć mieści się z dala od Zduńskiej
Woli.
Wierzymy, że przy okazji tegorocznego biegu uda się zebrać jak największą sumę, która pomoże w leczeniu Julka.

"Z szafy do szafy"

Zapraszamy na świąteczny szafing, czyli "Z szafy do szafy" w Domu Kultury Lokator - to wydarzenie, podczas którego możesz kupić za niewielką cenę ciuchy. Już za kilka dni ponownie damy modzie drugie życie, ale oprócz tego będziecie mogli poznać lokalnych rękodzielników i zakupić u nich prezent na nadchodzące święta
Clarita Biżuteria, NAYZ Concept oraz Magic Designs By Kasia będą ze swoją magiczną ręcznie robiona biżuterią.
Dżunglownia przeniesie Nas na wyspę roślinnych skarbów i rzeczy vintage.
Bożena Niedźwiedzka - Szewczyk oraz Dorota Rosiak zaczarują swoimi zdolnościami manualnymi.
A dla miłośników dobrej i lekkiej literatury nie zabraknie pisarki Katarzyna Prusisz ze swoją książka Życiownia.

A wszystkich odwiedzających zapraszamy już w tę niedzielę 11.12.2022 w godzinach 15-17. Wejście dla odwiedzających jest bezpłatne.

Giełda kolekcjonerska

Klub Kolekcjonera jako sekcja Domu Kultury powstał w 1976r. Założycielem Klubu był Jerzy Kozłowski. Klub działa w naszych strukturach nieprzerwanie do dziś.
Wszystkich zbieraczy i hobbystów zapraszamy na GIEŁDĘ KOLEKCJONERSKĄ – spotkanie miłośników staroci, bibelotów, kolekcjonerów monet i znaczków pocztowych i innych rozmaitości – wszystko to w przyjemnej atmosferze już w najbliższą niedzielę 11.12.2022 w godzinach 10-12. Na spotkaniu będzie można wymienić się doświadczeniami, oglądać kolekcje wystawienników, wymieniać się i kupować rozmaitości.

Warsztaty wykonywania ozdób

Warsztaty wykonywania ozdób bożonarodzeniowych. Dom Kultury LOKATOR zaprasza dzieci w wieku szkolnym na warsztaty wykonywania ozdób bożonarodzeniowych. Bezpłatne warsztaty odbędą się 14.12.2022 o godzinie 16.00. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 43/ 823 33 28. Ilość miejsc ograniczona!

,,Teatr Po Godzinach” i ,,Emigranci”

,,Emigranci” to jedna z wielu jednoaktówek, sztuk teatralnych Sławomira Mrożka. Napisana w 1974 roku i mimo upływu czasu nie straciła na swojej świeżości i aktualności. ,,Teatr Po Godzinach”, pracujący w MDK Ratusz w Zduńskiej Woli, zaprasza na spektakl pełen humoru, absurdu i refleksji nad stanem współczesnego człowieka, jego psychiki i miejsca w świecie.

– Adaptacja tego świetnego tekstu została pozbawiona przez nas wątków i odniesień politycznych, aktualnych dla czasu jej powstawania. Mimo to dniem premiery 13 grudnia wpisuje się w znaczenie tej daty dla nas Polaków. To spektakl o nieuświadomionym zniewoleniu i procesie odzyskiwania wolności przez człowieka. Wiele wybitnych duetów aktorskich na scenie zmagało się z materią tekstu Sławomira Mrożka. W naszym spektaklu Jacek Jastrzębski i Karol Kulda stworzyli dwie świetne kreacje. Warto zobaczyć ich kunszt aktorski na scenie – mówi Edyta Kulda, reżyser, instruktor teatralny i opiekun ,,Teatru Po Godzinach”.

Przypomnijmy, że ,,Teatr Po Godzinach” pracuje w MDK Ratusz od października 2021 roku. Tworzą go dorośli pasjonaci sztuki teatralnej. Grupa ma za sobą bardzo udaną premierę według jednoaktówki Sławomira Mrożka, którą na życzenie widzów prezentowała dwa razy.

Na ,,Emigrantów” zapraszamy 13 grudnia o godzinie 18:00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Bilety: 20 zł do nabycia w kasie MDK i online: https://bit.ly/3OMlP46

Jarmark bożonarodzeniowy w Szadku

W środę 14.12.2022 r. odbędzie się ich inauguracja na jarmarku bożonarodzeniowym, na którym Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Szadek będą sprzedawały rękodzieła oraz potrawy świąteczne, już w pełnej atmosferze bożonarodzeniowej. Zapraszamy

,,Wieża Babel” jeszcze raz!

Zapraszamy ponownie na widowisko muzyczno-taneczne pt. ,,Wieża Babel”.
Widowisko powstało z inicjatywy Agnieszki Mazurek, która śpiewała w zespole wokalnym ,,Cover”. Podczas koncertu usłyszycie i zobaczycie zespoły, które przed wieloma laty śpiewały w zduńskowolskich domach kultury. Wystąpią ,,Cover” i ,,Rezonans”. Zespoły obecnie spotykają się i ćwiczą w filii MDK, os. Karsznice z instruktorem Andrzejem Woźniakiem.

W widowisku ,,Wieża Babel” wykorzystano utwory z polskiego musicalu ,,Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza, które opowiada o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości (źródło: https://studiobuffo.com.pl/spektakl/view/30/Musical-METRO).

Obsada ,,Wieży Babel”:
Zespoły wokalne: ,,Cover” w składzie: Małgorzata Piątkowska, Martyna Masłowska, Sandra Penda oraz ,,Rezonans” w składzie: Magdalena Pietrzak, Olga Lorenc, Paulina Pacholak, Marta Jachowicz, Patrycja Piotrowska.

Balet: Teatr Tańca ARABESKA. Choreografia: Klaudia Barton, Patrycja Jarosławska, Natalia Rogalewicz, Aneta Barton.

Aranżacje i przygotowanie wokalne: Andrzej Woźniak.

Koncert odbędzie się 14 grudnia (środa) o godzinie 19.00 w Miejskim Domu Kultury Ratusz, pl. Wolności 26, sala widowiskowa.

Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bit.ly/3f4nEvY

Biuletynu Szadkowskiego, tom już 22

Zapraszamy na promocję Biuletynu Szadkowskiego, już 16 grudnia. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku organizuje promocję 22. tomu Biuletynu Szadkowskiego.
Początek 16 grudnia o godz. 17.
W programie także koncert kolęd i pastorałek.

Koncert świąteczny zespołu "Christmas Friends"

Zapraszamy na koncert świąteczny w wykonaniu zespołu "Christmas Friends".
Live band wykona znane przeboje świąteczne w swoich autorskich aranżacjach. Usłyszymy: "White Christmas", "Jingle Bells", "Last Christmas", "Z kopyta kulig rwie" i wiele innych. Koncert 16.12.2022 o godz. 18.
Bilety w cenie 30 zł. Zapisy na koncert pod numerem telefonu: 43/ 823 33 28 lub w biurze Domu Kultury.

Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Podzielmy się kolędą!”

Już po raz trzeci odbędzie się Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Podzielmy się kolędą"!
Celem Festiwalu jest kultywowanie tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych wśród uczniów i nauczycieli. Rozwijanie chęci muzykowania – śpiewania kolęd i pastorałek w zespołach klasowych i szkolnych.

Festiwal ma charakter międzyszkolny. Uczestnicy zaprezentują wybrane utwory w następujących kategoriach:
• Klasy I-IV – soliści, zespoły
• Klasy V-VIII – soliści, zespoły
• Klasy ponadpodstawowe – soliści, zespoły
• Kategoria: duet wokalny – nauczyciel z uczniem (nauczyciel nie może pełnić wyłącznie roli akompaniatora, ale musi też towarzyszyć uczniowi wokalnie)
• Kategoria dla nauczycieli: solo lub w zespole (do 8 osób)
(dopuszczalny i mile widziany zespół złożony z nauczycieli z różnych szkół).

Eliminacje odbyły się 8 grudnia. Koncert Galowy oraz wręczenie nagród zaplanowane jest na 16 grudnia o godz. 16.00 w MDK RATUSZ – sala widowiskowa.

Bilety w cenie 10 zł na Koncert Galowy kupicie w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bit.ly/3EFEnOM

Organizatorami Festiwalu są:
• Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli
• Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli

Koncert świąteczny ,,Dzień jeden w roku”

Usłyszycie najsłynniejsze kolędy i świąteczne piosenki. Poczujecie wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia, które są okresem szczególnym, pełnym rodzinnego ciepła i radości.

Jeśli chcielibyście na chwilę przed świętami zaznać bożonarodzeniowej, rodzinnej atmosfery, zapraszamy na koncert „Dzień jeden w roku”.

Wystąpią zespoły wokalne ,,Cover” i ,,Rezonans” oraz wokaliści filii MDK z instruktorem Andrzejem Woźniakiem.

Koncert odbędzie się 19 grudnia (poniedziałek), godz. 18.00, filia MDK, os. Karsznice.

Bilety: 10 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bit.ly/3Y7kJ7w

Repertuar kina w Ratuszu

9 grudnia (piątek)
Sala kinowa:
13:00 Wielki zielony krokodyl domowy
16:00 Listy do M. 5
18:30 Śubuk
20:45 Śubuk
Sala kameralna
13:00 Dziwny świat
15:00 Wielki zielony krokodyl domowy
17:00 Wielki zielony krokodyl domowy
19:00 Kobieta na dachu
21:00 Listy do M. 5

10 grudnia (sobota)
Sala kinowa:
11:00 Seans mikołajkowy. Gwiazdka Klary Muu
13:00 Wielki zielony krokodyl domowy.
15:00 Wielki zielony krokodyl domowy.
17:00 Wielki zielony krokodyl domowy
19:00 Kobieta na dachu
21:00 Śubuk

11 grudnia (niedziela)
Sala kinowa:
13:00 Wielki zielony krokodyl domowy
15:00 Wielki zielony krokodyl domowy
17:00 Wielki zielony krokodyl domowy
19:00 Listy do M. 5
21:15 Kobieta na dachu
Sala kameralna
11:00 Świąteczna niespodzianka. Seans mikołajkowy. 15 zł
12:45 Dziwny świat
14:45 Dziwny świat
16:45 Dziwny świat
18:45 Kobieta na dachu
20:45 Śubuk

12 grudnia (poniedziałek)
Sala kinowa:
13:00 Świąteczna niespodzianka
18:00 Dziwny świat
20:00 Śubuk
Sala kameralna
13:00 Wielki zielony krokodyl
15:00 Wielki zielony krokodyl domowy
17:00 Wielki zielony krokodyl domowy
19:00 Listy do M. 5
21:15 Kobieta na dachu

13 grudnia (wtorek)
Sala kinowa:
18:00 Spektakl Emigranci
Sala kameralna
13:00 Wielki zielony krokodyl domowy
15:00 Wielki zielony krokodyl domowy
17:00 Wielki zielony krokodyl domowy
19:00 Dziwny świat
21:00 Kobieta na dachu

14 grudnia (środa)
Sala kameralna
13:00 Wielki zielony krokodyl domowy
15:00 Wielki zielony krokodyl domowy
17:00 Wielki zielony krokodyl domowy
19:00 Śubuk
21:15 Kobieta na dachu

15 grudnia (czwartek)
15:00 Dziwny świat
17:00 Wielki zielony krokodyl domowy
19:00 Śubuk
21:15 Kobieta na dachu
Sala kameralna
12:45 Wielki zielony krokodyl domowy
14:45 Wielki zielony krokodyl
16:45 Dziwny świat
18:45 Listy do M.5
21:00 Śubuk

Co się dzieje w Zduńskiej Woli weekend 9 - 11 grudnia 2022? ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Dz PMM

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie