Derby powiatu dla zespołu MKS [zdjęcia]

W zaległej kolejce rozegrano derby powiatu zduńskowolskiego w klasie K.Górskiego pomiędzy zespołami GKS Zapolice a MKS Zduńska Wola.

Faworytem tego spotkania był zespół MKS-u ale pierwsze 15 min. drużyna gospodarzy broniła się dzielnie nie pozwalając na rozwiniecie skrzydeł gościom.
Dopiero w 16min. po składnej akcji całego zespołu, MKS zdobył pierwszą bramkę a na listę strzelców wpisał się Adrian Filipiak. W 23 min. rzut rożny wykonywał strzelec pierwszej bramki Adrian Filipiak i dokładną wrzutkę w polu karnym otrzymał Jakub Kulczyński , który zdobył bramkę głową i zespół gości do przerwy prowadził już 2:0.

W drugiej połowie trenerzy dokonali wielu zmian zawodników i początek należał do gospodarzy. Wyborną sytuacje zawodnicy gospodarzy zmarnowali po wykonywanym rzucie rożnym , gdzie Michał Józefowicz zawodnik gości wybił piłkę z linii bramkowej.
Następnie zawodnicy MKS-u przystąpili do ataków na bramkę GKS-u i w 38 minucie strzałem z 17 metrów popisał się Adrian Florczak i MKS prowadził 3:0. Kolejny atak MKS przeprowadził w 46min. i po akcji Adriana Florczaka z Adrianem Piotrowskim ten drugi dokonał formalności zdobywając czwartą bramkę dla gości i wynikiem 4:0 zakończyło się spotkanie derbowe.

GKS Zapolice - MKS Zduńska Wola 0:4 (0:2)
Strzelcy bramek : Adrian Filipiak, Jakub Kulczyński, Adrian Florczak, Adrian Piotrowski.

Składy obu zespołów.

GKS Zapolice: Dawid Witczak - Kacper Bartecki, Damian Urbaniak, Bartłomiej Kaźmierczak, Jakub Architek - Rafał Dembowski, Thomas Browne, Dawid Architek, Przemysław Nowak - Piotr Dembowski, Kamil Ornafel.
Trener: Tomasz Woźniak

MKS Zduńska Wola - Przemysław Kroczyński(b), Jakub Kochanowski(b)- Kacper Gralewski,Michał Józefowicz,Artur Kopytek, Adrian Banasiak, Adrian Kamas(c),Witold Szewczyk ,Kacper Kępiński,Adrian Florczak, Adrian Filipiak, Michał Pokora,Damian Gudaś,Jakub Kulczyński, Adrian Piotrowski.
Trener - Janusz Derdak , kierownik drużyny - Jacek Kopytek.