Derby Zduńskiej Woli dla Pogoni [zdjęcia]

Agnieszka Olejniczak
Pogoń Zduńska Wola wygrała derbowy pojedynek z MKS Zduńska Wola. Na boisku MKS przy ul. Piwnej padł wynik 0:2. Mecz obserwowało około 750 widzów.

Derby Zduńskiej Woli pomiędzy MKS i Pogonią Zduńska Wola w rundzie wiosennej przyniosły remis. Tym razem faworytem meczu była Pogoń, która lideruje tabeli sieradzkiej klasy okręgowej. Drugi w zestawieniu MKS nie zamierzał jednak tanio skóry sprzedać.

Początek meczu przyniósł zaciętą walkę. Obie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje podbramkowe. To jednak Pogoń okazała się skuteczniejsze. Do bramki MKS najpierw trafił Adam Konieczny. Pogoń wyszła na prowadzenie niedługo przed przerwą.

W drugiej połowie spotkania gra przenosiła się z jednego pola karnego na drugie. Kolejne bramka dla Pogoni padła w zamieszaniu. Tym razem był to gol samobójczy.

Mecz, choć wygrany, Pogoń Zduńska Wola kończyła w dziesiątkę. Czerwoną kartkę w ostatnich minutach spotkania zobaczył Rafał Swędrowski.

Przed środowym spotkaniem Pogoń Zduńska Wola miała 52 punkty, na koncie 60 strzelonych bramek, a w swoich szeregach strzelca wyborowego. Rafał Mordon zdobył 20 bramek i to najlepszy wynik w sieradzkiej klasie okręgowej.

Po derbowym pojedynku drużyna z ul. Łaskiej jest liderem tabeli sieradzkiej klasy okręgowej z 55 punktami i 62 strzelonymi golami.

MKS Zduńska Wola drugie miejsce w tabeli zajmował z 48 punktami, jakie zdobył dzięki piętnastu zwycięstwom oraz trzem remisom. Z porażką drużyna musiała się mierzyć czterokrotnie. Ostatni raz to przegrana z miejscowym rywalem.

Pogoń Zduńska Wola w tym sezonie przegrała tylko jeden mecz. Potknęła się na Jutrzence Warta - trzeciej drużynie okręgówki przed rozegraniem 23 kolejki. Po niej i wygranym meczu drużyna z Warty wskoczyła na miejsce wicelidera z 50 punktami.

Trzecia zduńskowolska drużyna w okręgówce KS Karsznice przegrała swoje spotkanie ze Słowianem Dworszowice 1:2.