Drużyna kobiet Pogoń Zduńska Wola wygrała z Wilgą Garwolin [zdjęcia]

oprac.jj
Drużyna kobiet Pogoń Zduńska Wola wygrała z Wilgą Garwolin
Drużyna kobiet Pogoń Zduńska Wola wygrała z Wilgą Garwolin mat. MGUKS Pogoń Zduńska Wola
Drużyna kobiet Pogoń Zduńska Wola odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach 2 ligi.Wygrała 2:1 z drużyną GKS Wilga Garwolin. Mecz rozegrany został w sobotę, 23 września na Stadionie Powiatowego Ośrodka Sportu w Miętnem.

Do meczu z drużyną z Garwolina zespół Pogoni przystąpił po rozgrywanym w ubiegłą środę finałowym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski z pierwszoligowym zespołem UKS SMS II Łódź.
Pierwszą dobrą sytuację podbramkową stworzyły sobie gospodynie meczu w 4 minucie, ale doskonałą obroną w sytuacji sam na sam popisała się bramkarka Pogoni Beata Rogowska. W 8 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji w tym meczu po dośrodkowaniu piłki w pole karne Wilgi z lewej strony Marty Grzelak piłkę niefortunnie do swojej bramki skierowała jedna z zawodniczek gospodyń. Sędzina główna najpierw uznała bramkę, aby chwilę później zmienić decyzję i podyktować rzut wolny dla zespołu z Garwolina. Ta sytuacja tak zdekoncentrowała zespół gości, że w 12 minucie straciły bramkę po bramce Kamili Dróżdż, która wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką Pogoni. Po straconej bramce drużyna ze Zduńskiej Woli przejęła inicjatywę w tym meczu nie oddając jej już do końca spotkania. W 15 minucie po akcji prawą stroną boiska Julity Augustyniak i jej dograniu piłki w pole karne Justyna Kubik z 3 metrów głową uderza obok słupka bramki Wilgi. W 31 minucie wyśmienitej sytuacji na strzelenie wyrównującej bramki nie wykorzystała Julita Augustyniak, która po podaniu Martyny Szymczak nie trafia z 5 metrów do pustej bramki.
Druga połowa meczu to dominacja zespołu Pogoni. Goście kilkakrotnie próbowali zaskoczyć bramkarkę Wilgi Paulę Zach. Najpierw dwóch sytuacji sam na sam nie wykorzystały Julita Augustyniak i Justyna Kubik. Wreszcie w 71 minucie pada wyrównanie w tym meczu po bramce strzelonej przez Justynę Kubik. Zespół Pogoni dążył do zwycięstwa w tym meczu, a zawodniczki z Garwolina ograniczały się do nielicznych kontrataków. W ostatnim kwadransie meczu dwa razy z dystansu uderzała Marta Grzelak, której strzały obroniła bramkarka gospodarzy. Wreszcie w doliczonym czasie gry po podaniu Justyny Kubik zwycięską bramkę dla "Pogonistek" strzela Martyna Szymczak wykorzystując sytuację sam na sam mijając bramkarkę i strzałem do pustej bramki ustala wynik meczu.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w czwartek 28 września o godzinie 15:30 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z drużyną Jantara Ostrołęka. Będzie to zaległy mecz 3 kolejki 2 ligi kobiet.

GKS WILGA GARWOLIN - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:2 (1:0)

1:0 - Kamila Dróżdż (12')
1:1 - Justyna Kubik (71')
1:2 - Martyna Szymczak (90'+4)