Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Elektromobilność w Zduńskiej Woli. Miasto zapytało, mieszkańcy odpowiedzieli [FOTO]

Redakcja
mat. poglądowe/naszemiasto.pl
Znamy wyniki ankiety internetowej dotycząceh elektromobilności w Zduńskiej Woli. Odpowiedzi mieszkańców mają pomóc urzędnikom magistratu w opracowaniu „Strategii rozwoju elektromobilności dla Miasta Zduńska Wola do roku 2035”.

Wśród pytań, jakie miasto zadało zduńskowolanom w internetowej ankiecie były m.in.czy mieszkańcy zamierzają kupować elektryczne samochody, w jaki sposób przemieszczają się po mieście albo gdzie powinny być usytuowane stacje ładowania elektrycznych pojazdów, a także o to, czy powinno być rowerów publicznych.

Po co miastu ankieta o elektromobilności

Gdy w lutym ogłaszano ankietę, w magistracie wyjasniano, że dzięki niej miasto będzie mogło zaplanować dalsze działania dotyczące rozwoju szeroko pojętej elektromobilności. Nie tylko chodzi o samochody czy autobusy elektryczne i stacje ich ładowania ale także na przykład o rower publiczny. Ponadto mając „Strategię rozwoju elektromobilności dla Miasta Zduńska Wola do roku 2035”, będzie można starać się fundusze zewnętrzne na przykład na publiczne stacje ładowania pojazdów elektrycznych lub kolejne stacje rowerów publicznych. Na przygotowanie strategii Zduńska Wola dostała 50 tys. zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Ankieta jest potrzebna po to, by wypracowac strategię elektromobilności miasta do 2035 r.

Elektromobilność w Zduńskeij Woli - wyniki ankiety:

Elektroniczna ankieta trwała od 10 lutego do 2 marca. Odpowiedziały na nią 103 osoby, w większości mieszkańcy miasta Zduńska Wola, w wieku produkcyjnym, posiadający w swoich gospodarstwach domowych jeden lub rzadziej - nawet dwa pojazdy, z których korzystają średnio kilka razy dziennie.
Aż 82% badanych stwierdziło, że pojazdy napędzane prądem i paliwami alternatywnymi to przyszłość motoryzacji. Znaczna część zwraciła uwagę na pozytywne skutki wpływu elektromobilności na środowisko (zmniejszenie smogu i hałasu).
- Mimo deklarowanej chęci zakupu pojazdu zeroemisyjnego, który rozważało lub rozważa 64% ankietowanych, wciąż decyduje się na to niewielka liczba osób. Głównymi barierami wskazywanymi przez badanych są: wysoka cena samochodu oraz brak infrastruktury ładowania. Sytuację mogłyby zmienić państwowe programy dopłat do zakupu takich pojazdów, ulgi podatkowe a nawet preferencyjne warunki ładowania pojazdów - czytamy w ogłoszeniu o wynikach ankiety opublikowanej przez Urząd Miasta Zduńska Wola.
Aż 82% ankietowanych uważa, że bez aktywnego włączenia się państwa w rozwój elektromobilności w Polsce, rynek ten będzie rozwijał się zbyt wolno. 87% badanych stwierdza, że przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej powinno wymieniać tabor na zeroemisyjny.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto