Ełkaesiacy wygrali w 45 minut z FK Indjija 1:0. Drugą połowę storpedowała ulewa

Dariusz Piekarczyk
Ełkaesiacy wygrali w 45 minut z FK Indjija 1:0. Drugą połowę storpedowała ulewa Fot. ŁKS Łódź
Jedynie 45 minut trwał w Side sparingowy mecz ŁKS Łódź z serbskim FK Indujija. Drużyna Wojciecha Stawowego prowadziła 1:0, ale na drugą połowę oba zespoły nie wyszły. Powodem była potężna ulewa.

W kadrze meczowej na to spotkanie zabrakło doświadczonego Arkadiusza Malarza, bowiem szkoleniowiec postanowił dać szansę Dawidowi Arndtowi i Michał Kotowi. Nie było także narzekających na drobne urazy Tomasza Nawotki oraz Samuela Corrala.
Jedyny gol tego 45 minutowego mecz padł na samym początku potyczki. Strzelił go Łukasz Sekulski, pakując piłkę do siatki tuż przy słupku. W 18 minucie piłka po strzale Antonio Domingueza trafiła w słupek, a po chwili ełkaesiacy popisali się jeszcze jedną widowiskową akcją której jednak nie zwieńczyli celnym strzałem. Piłkarze FK Indjija odpowiedzieli po koniec drugiego kwadransa gry. Najpierw piłka po serii strzech strzałów poszybowała obok bramki Dawida Arndta, a następnie młody zawodnik ŁKS wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem rywali. W przerwie trener Wojciech Stawowy dokonał dziewięciu zmian. Szkoleniowiec zamierzał pozostawić na murawie tylko dwóch bocznych obrońców (ci mieli zostać „zluzowani” po godzinie gry), więc w drugiej połowie sobotniego spotkania nasza drużyna wystąpiłaby w składzie: Michał Kot – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Daniel Celea, Adrian Klimczak, Jakub Tosik, Piotr Gryszkiewicz, Przemysław Sajdak, Dragoljub Srnić, Jowin Radziński, Piotr Janczukowicz. Niestety, zmiennicy nie mogli pokazać co potrafią, bo zaczęło potężnie lać. Po półgodzinnym oczekiwaniu podjęto decyzję że mecz nie zostanie dokończony.
W najbliższą środę (tj. w sobotę 3 lutego) łodzianie zmierzą się na boisku w Belek z ukraińską FK Ołeksandrija.

ŁKS Łódź - FK Indjija 1:0 (wynik do przerwy)
Bramka1:0 - Łukasz Sekulski (8)
ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Maksymilian Rozwandowicz, Pirulo, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez, Michał Trąbka, Łukasz Sekulski. Trener: Wojciech Stawowy.