Jacek Czaplewski
Martin Rose - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Dania rzutem na taśmę wyszła z grupy B i to nawet z drugiego miejsca! Po dwóch porażkach wygrała z Rosją aż 4:1. W nagrodę w 1/8 finału zagra z Walią. Rosja kończy rywalizację na ostatnim miejscu w grupie.

Euro 2020: mecz Rosja - Dania 1:4 [21.06.2021]

Dania zagrała kapitalny, intensywny mecz, a jej kibice stworzyli wspaniałą atmosferę. Wypełniony po brzegi stadion w Kopenhadze żył każdą kolejną akcją, nakręcając w ten sposób drużynt. Piłkarzy żegnało gromkie "ole!" po każdym udanym zagraniu w końcówce spotkania.

Rosja mogła objąć prowadzenie, ale po zjawiskowym rajdzie Aleksandr Gołowin oddał zbyt czytelny strzał. To się zemściło. Jeszcze przed zmianą stron Dania oszalała z radości za sprawą Mikkela Damsgaarda. Młodzieniec rozgrywający dopiero piąty występ zdobył swoją trzecią bramkę. Po zagraniu złapał rywala na wykroku i technicznym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

W 60 minucie Dania rozpakowała prezent od Rosji. Yussuf Poulsen przechwycił zwrotną piłkę do bramkarza i wpakował ją do pustej siatki. Wydawało się, że jest po meczu, ale Rosjanie dość szybko złapali kontakt: w 70 minucie jedenastkę wykorzystał Artiom Dziuba.

Niesiona dopingiem Dania złamała Rosję w samej końcówce i to po golach obrońców. W 79 minucie podwyższył Andreas Christensen, a w 82 minucie wynik ustalił Joakim Maehle.

Mecz 1/8 finału Walia - Dania odbędzie się 26 czerwca (sobota) o godz. 18:00 w Amsterdamie.

Piłkarz meczu: Mikkel Damsgaard
Atrakcyjność meczu: 8/10

Rosja – Dania. Kapitalny strzał Mikkela Damsgaarda. Bramkarz bez szans ZOBACZ WIDEO: