Gatta Active Zduńska Wola wróciła z Pniew z kompletem punktów

red.
mat. Gatta Active
4 do 6 wygrała zduńskowolska Gatta z Red Dragons Pniewy. Było to dla nich przedostatnie spotkanie w tym sezonie rundy zasadniczej Futsal Ekstraklasy.

Gatta rozpoczęła spotkanie od straty bramki. Szybko, bo w 2 minucie, Roman Vakhula dał Red Dragons prowadzenie. Później, Pniewy mogły odjechać swoim gościom pozostawiając za sobą tylko kurz. Zaprzepaścili kilka świetnych okazji. Po szarży Pniew, Gatta przejęła pałeczkę. Najpierw Krawczyk po dograniu Szymczaka wyrównał stan spotkania. Chwilę później duet Krawczyk-Marciniak wyprowadził Gattę na prowadzenie. Przez indywidualne błędy Gatta nie dowiozła tego prowadzenia do przerwy. Najpierw po faulu Krawczyka Red Dragons wyrównały, a później po rzucie wolnym, który podyktowano po faulu Szymczaka, Kostecki pokonał Słowińskiego.

W drugiej połowie można było spodziewać się natarcia ze strony Gatty,ale Red Dragons strzałem po dłuższym słupku pokonało Casillasa, który zmienił w przerwie Słowińskiego. Całe szczęście Szymczak strzelił szybko bramkę, dzięki której Gatta cały czas trzymała kontakt z Red Dragons. Na osiem minut przed końcem spotkaniea pniewianie wykorzystali limit fauli, po którym sędzia podyktował przedłużony rzut karny. Strzelał Daniel Krawczyk. Niestety jego strzał wylądował na słupku. Gdy pozostały już cztery minuty, Gatta postawiła wszystko na jednąkartę grając lotnym bramkarzem. Po chwili Marciniak strzelił na 4:4. Gospodarzy to rozwścieczyło i wprowadzili do gry lotnego bramkarza. Piłka wpadła pod nogi Marciniaka, który znów, podobnie jak w meczu z Clearexem był wysoko ustawiony podczas obrony. Oddał strzał do pustej bramki. Na 15. sekund przed końcem Gatta objęła prowadzenie. Na sam koniec Klaus dobił rywali.
4-6 Michał Klaus 39:52

Najbliższy mecz zawodnicy Gatty rozegrają z Piastem Gliwice w środę, 27 marca w Zduńskiej Woli.