Ile się zarabia w województwie łódzkim? Takie były wynagrodzenia w październiku 2020 według GUS

OPRAC.:
Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
W październiku 2020 r. w województwie łódzkim przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4927,14 zł i było o 3,8% wyższe niż przed rokiem (w październiku 2019 r., w porównaniu z analogicznym miesiącem 2018 r., wynagrodzenie wzrosło o 7,0%). Ile zarabia się w województwie łódzkim w różnych branżach? KLIKNIJ W GALERIĘ.

W październiku 2020 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4927,14 zł i było o 3,8% wyższe niż w październiku 2019 r. W GALERII ZDJĘĆ Porównujemy dane GUS z października oraz z marca - przed pandemią koronawirusa.

ZOBACZ JAK PRZEZ ROK ZMIENIŁY SIĘ CENY W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM

Najwyższy wzrost wynagrodzeń, w porównaniu z październikiem 2019 r., wystąpił w sekcjach: budownictwo (o 7,7%), zakwaterowanie i gastronomia (o 7,6%), działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (o 7,2%), administrowanie i działalność wspierająca (o 6,2%), przetwórstwo przemysłowe (o 5,3%) oraz handel; naprawa pojazdów samochodowych o 4,5%). Spadek wynagrodzeń wystąpił jedynie w transporcie i gospodarce magazynowej (o 0,4%).

Dane dotyczą przeciętnego, miesięcznego wynagrodzenia brutto w sektorze przedsiębiorstw, które zatrudniają powyżej 9 osób.

By zobaczyć jak kształtowały się przeciętne pensje w lipcu 2020 roku w województwie łódzkim w poszczególnych branżach, kliknij na zdjęcia w galerii.

W okresie dziesięciu miesięcy br. przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw ukształtowało się na poziomie 4882,22 zł, tj. o 5,4% wyższym niż przed rokiem (wobec wzrostu o 6,7% w analogicznym okresie ubiegłego roku).
Największy wzrost przeciętnych wynagrodzeń odnotowano prawie we wszystkich sekcjach sektora przedsiębiorstw, w tym najbardziej w przedsiębiorstwach zajmujących się: działalnością profesjonalną, naukową i techniczną (o 11,5%), budownictwem (o 7,7%), administrowaniem i działalnością wspierającą (o 6,8%), zakwaterowaniem i gastronomią (o 6,0%), przetwórstwem przemysłowym (o 5,0%) oraz handlem; naprawą pojazdów samochodowych (o 4,9%). Spadek zatrudnienia wystąpił jedynie w informacji i komunikacji (o 0,3%).

W październiku 2020 r. wynagrodzenia wyższe niż przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w województwie łódzkim otrzymali zatrudnieni w: informacji i komunikacji (o 61,8%), działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej (o 28,0%) oraz budownictwie (o 2,3%). Znacząco niższe niż przeciętne wynagrodzenie brutto odnotowano m.in. w sekcjach: zakwaterowanie i gastronomia (o 31,6%), administrowanie i działalność wspierająca (o 25,0%), transport i gospodarka magazynowa (o 15,2%), obsługa rynku nieruchomości (o 4,4%), handel; naprawa pojazdów samochodowych (o 3,4%) oraz przetwórstwo przemysłowe (o 2,4%).

Ile się zarabia w województwie łódzkim? Takie były wynagrodz...

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie