Imprezy w Zduńskiej Woli i okolicy w weekend i walentynki. Co się dzieje?

OPRAC.:
Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Co? Gdzie Kiedy? Gdzie wybrać się w najbliższy weekend? Co ciekawego szykuje się w lutym w Zduńskiej Woli? Sprawdźcie kalendarz wydarzeń.

Spis treści

Co? Gdzie Kiedy? Gdzie wybrać się w najbliższy weekend? Co ciekawego szykuje się w Zduńskiej Woli? Sprawdźcie kalendarz wydarzeń. Szczegóły w GALERII ZDJĘĆ.

Warsztaty walentynkowe

Wykonaj z nami: łapacze snów i kartki walentynkowe. Podaruj je swoim bliskim z okazji walentynek. Termin: 9 lutego, godzina 16:00-18:00. Sala konferencyjna, I piętro, MDK Ratusz, pl. Wolności 26.
Warsztaty kierujemy do każdego, wiek nie ma znaczenia. Maluchy zapraszamy z opiekunami.
Zapisy na warsztaty odbywają się w kasie biletowej MDK Ratusz. Liczba miejsc ograniczona.
Koszt uczestnictwa: 20 zł /os.

Spektakl ,,Życie: trzy wersje”

Na spektakl „Życie: trzy wersje” zapraszamy 9 lutego 2023 r. o godz. 19:00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
Życie. Każdy ma jedno i chce je uczynić szczęśliwym, niepowtarzalnym, spełnionym. Ale gdyby nawet bardzo się starał, to przypadek, zwykła pomyłka, jedno niefortunne słowo mogą zmienić jego bieg nieodwracalnie.

To właśnie możemy prześledzić podczas spektaklu ,,Życie: trzy wersje”. I jak zawsze w tekstach Yasminy Rezy wszystko jest dowcipne, inteligentne, pozornie nieskomplikowane. Tylko pozornie…

Dzwonek do drzwi Soni (Natasza Leśniak) i Henryka (Piotr Ligienza). Za drzwiami Inez (Katarzyna Pakosińska) i Hubert (Jerzy Schejbal), którzy przyszli z wizytą. O jeden dzień za wcześnie… Trzeba ich zaprosić do środka, pomimo rozkrzyczanego syna i pustej lodówki, od Huberta bowiem zależy naukowa kariera Henryka. Jak się skończy ten wieczór? Wersje są trzy i tylko na pozór bardzo do siebie podobne…

To nie koniec miłych wiadomości! W tym roku Katarzyna Pakosińska świętować będzie 30-lecie pracy artystycznej, w ramach benefisu publiczność obejrzy właśnie „Życie: trzy wersje”.

ŻYCIE: TRZY WERSJE
TROIS VERSIONS DE LA VIE
Yasmina Reza
przekład:
Piotr Szymanowski
opracowanie tekstu:
Jerzy Schejbal
reżyseria:
Jerzy Schejbal
scenografia i kostiumy:
Tatiana Kwiatkowska
obsada:
Natasza Leśniak
Katarzyna Pakosińska
Piotr Ligienza
Jerzy Schejbal
premiera:
20.03.2022 Scena Relax
partner:
Rosco Polska

Bilety: 100 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bit.ly/3G9PJN1
oraz na http://www.kupbilecik.pl i http://www.biletyna.pl

Spotkanie autorskie Radosława Sikorskiego

Spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim odbędzie się 11 lutego (sobota) o godz. 16.00, sala widowiskowa MDK Ratusz. Wstęp wolny.
Spotkanie także w Sieradzu w Muzeum Okręgowym o godz.12.

Pod koniec ubiegłego roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka Radosława Sikorskiego „Polska. Stan Państwa”.

Zapraszamy Was na spotkanie z autorem, który, jak pisze wydawca: „W ciętych, błyskotliwych tekstach piętnuje kolejne absurdalne decyzje, groteskowe polityczne szopki oraz rażące błędy, których konsekwencje będziemy odczuwać latami. Wskazuje też – nie zawsze łatwe czy oczywiste – drogi wyjścia z obecnej sytuacji.”

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki „Polska. Stan Państwa” oraz uzyskania dedykacji autora.

Radosław Sikorski jest posłem do Parlamentu Europejskiego, członkiem Komisji Spraw Zagranicznych oraz Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony. Przewodniczy Delegacji do Spraw Stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

Wykładowca (Senior Fellow) Centrum Studiów Europejskich Uniwersytetu Harvardzkiego i ekspert Center for Strategic and International Studies w Waszyngtonie.

Były minister obrony (2005-2007), minister spraw zagranicznych (2007-2014) i Marszałek Sejmu (2014-2015).

Reporter wojenny w Afganistanie i Angoli (1986-1989). W latach 2002-2005 członek-rezydent American Enterprise Institute w Waszyngtonie, a także dyrektor wykonawczy Nowej Inicjatywy Atlantyckiej.

Wybrany do grona Top 100 Global Thinkers przez magazyn Foreign Policy „za mówienie prawdy, nawet, jeśli nie jest to dyplomatyczne”.
Autor książek: „Prochy świętych – podróż do Heratu w czas wojny”, „Full circle. A homecoming to free Poland”, „The Polish House – an Intimate History of Poland”, „Strefa zdekomunizowana – wywiad rzeka”, „Polska może być lepsza. Kulisy polskiej dyplomacji” oraz „Polska. Stan Państwa”.

Książka Radosława Sikorskiego „Polska. Stan państwa” [z noty wydawcy]
Zamiast końca historii otrzymaliśmy koniec rzeczywistości, którą znamy. Wstrząsy – terroryzm, pandemia, załamanie gospodarcze i wojna – nie ominęły także nas. Polska wkracza w nową erę, borykając się z wewnętrznymi sporami, nepotyzmem i zaprzepaszczonymi szansami na rozwój. Bezsensowna walka z Unią Europejską zepchnęła nas na margines sceny międzynarodowej – i to w momencie, w którym bezpieczeństwo naszego kraju zostało zagrożone.

Warsztaty plastyczne i Bal Karnawałowy

Warsztaty plastyczne i Bal Karnawałowy dla dzieci i młodzieży. 11.02.2023 r. o godz.19.00 w Auli Ośrodka Pamięci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli przy ul. Kościelnej 20, odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży o tematyce „ Zduńska Wola Miastem urodzenia i chrztu św. Maksymiliana” połączone z balem karnawałowym dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Zduńska Wola i okolic.
Podstawowym celem warsztatów jest zdobycie wiedzy oraz umiejętności manualno – plastycznych z zakresu rysunku oraz malarstwa jak również integracja dzieci i młodzieży poprzez bal karnawałowy z konkursami, nagrodami, wspólnym tańcem oraz słodkim poczęstunkiem.
Partnerem Wydarzenia jest Województwo Łódzkie.
Województwo Łódzkie

Warsztaty pn. ,,Serca metodą decoupage”

Wszystkich chętnych do wykonania pięknych serc zapraszamy 13 lutego 2023 r. o godz. 17:00 na os. Karsznice, do filii MDK.
Każdy dzień, każda pora jest dobra, by obdarować swoich bliskich prezentami. Oryginalne serca, które będą wyjątkowym prezentem, wykonasz podczas warsztatów w filii MDK. Zapraszamy na warsztaty pn. ,,Serca metodą decoupage”.

– Na warsztatach będziemy wykonywać serca metodą decoupage. Jest to technika zdobnicza, polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej – mówi Bożena Minecka z filii MDK.
Koszt udziału: 20 zł /os.
Wiek uczestników: od 5 lat.

Liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązują wcześniejsze zapisy na Strefie Zajęć: https://bit.ly/3XWehzH
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt tel. 43 823 31 90

Konferencję popularnonaukowa „Powstanie styczniowe w powiatach sieradzkim i wieluńskim – świadectwa walk i działań”

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i Wieluńskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na konferencję popularnonaukową „Powstanie styczniowe w powiatach sieradzkim i wieluńskim – świadectwa walk i działań”, która odbędzie się 11 lutego (sobota) 2023 r. w Zduńskowolskim Centrum Integracji „Ratusz”, pl. Wolności 26, Zduńska Wola.

W programie:

 • 11.00
  otwarcie i przywitanie gości
 • 11.10
  prof. dr hab. Krzysztof Tomasz Witczak (Uniwersytet Łódzki), Powstańcy z sieradzkiego i wieluńskiego zesłani na Sybir. Losy patriotów polskich ukazane na kilku wybranych przykładach
 • 11.30
  dr Michał Górny (Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą), Rewolucjonista, zręczny dowódca, czy blagier? Józef Oxiński i jego partia w świetle źródeł
 • 11.50
  ks. mgr Mariusz Budkiewicz (Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli), Udział duchowieństwa rejonu sieradzkiego w powstaniu styczniowym
 • 12.10
  ks. dr Kamil Kęsik (Wieluńskie Towarzystwo Naukowe, Uniwersytet Opolski), Patriotyczne zaangażowanie duchowieństwa katolickiego powiatu wieluńskiego (1842-1863)
 • 12.30
  dyskusja
 • 12.40
  przerwa kawowa
 • 13.00
  dr Jarosław Stulczewski (Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli), Udział ewangelików w powstaniu styczniowym na ziemi sieradzkiej i wieluńskiej
 • 13.20
  mgr Monika Sobczak-Waliś (Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu), Powstanie styczniowe we wspomnieniach Antoniego Szymborskiego
 • 13.40
  mgr Anna Piestrzeniewicz (Muzeum Okręgowe w Sieradzu), Muzealia do dziejów powstania styczniowego w zbiorach Muzeum Okręgowego w Sieradzu
 • 14.00
  mgr Tomasz Gibki (Muzeum Walewskich w Tubądzinie Oddział Muzeum Okręgowego w Sieradzu), Stanisław Walewski. Wspomnienia zesłańca z lat 1863-1874
 • 14.20
  mgr Tomasz Polkowski (Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola), Legenda powstania styczniowego. Powstanie styczniowe na ziemi sieradzkiej w lokalnych periodykach na przykładzie „Na Sieradzkich Szlakach”
 • 14.40
  dyskusja
 • 14.50
  zamknięcie

Wstęp wolny.
Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

Kolejna edycja szafingu

Możemy wymienić się ciuchami lub kupić je za niewielką cenę, a także poznać bliżej lokalnych rękodzielników i ich produkty .
Jeśli chcesz wystawić się z ciuchami, bądź wyrobami/ usługami, skontaktuj się z Stylistka Wizerunku Paulina udzieli Ci wszystkich potrzebnych informacji
12.02 NIEDZIELA GODZINA 15:00 - 17:00 DOM KULTUR LOKATOR UL. ŁASKA 46

Walentynki 2023 w Zduńskiej Wodzie. Podziel się miłością

Taki dzień zdarza się raz w roku. Mowa o walentynkach. Można je spędzić w rozmaity sposób. Rzecz w tym, że chodzi o podkreślenie wyjątkowości tego dnia. Zduńska Woda przygotowała na tę okazję szczególną propozycję. Odwiedźcie nas w parze, a za wejście zapłacie jedynie 50 procent ceny biletu. Warto skorzystać, bo wspólnie spędzony czas w naszym ośrodku na długo zapadnie w pamięć. Basen sportowy czynny jest już od godz. 6. Hydromasaże, rwąca rzeka i inne atrakcje dostępne są od godz. 10.

Repertuar kina w Ratuszu

7 lutego (wtorek)
Sala kinowa:
13:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona
15:00 Pimi z krainy tygrysów
17:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona
19:00 Masz ci los
21:00 Pokusa
Sala kameralna:
12:30 Pimi z krainy tygrysów
14:30 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona
16:30 Chleb i sól
20:45 Till

8 lutego (środa)
13:00 Pimi z krainy tygrysów
15:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona
17:00 Masz ci los
19:00 Pokusa
21:00 Chleb i sól
Sala kameralna:
12:30 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona
14:30 Pimi z krainy tygrysów
16:30 Pimi z krainy tygrysów
18:30 Masz ci los
20:45 Till

9 lutego (czwartek)
Sala kameralna:
13:00 Pimi z krainy tygrysów
15:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona
16:45 Pokusa
19:00 Masz ci los
21:00 Chleb i sól

10 lutego (piątek)
Sala kinowa:

15:00 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
17:00 Heaven in Hell
19:15 Titanic 3D napisy
Sala kameralna:
14:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona
16:30 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
19:00 Magic Mike
21:15 Masz ci los

11 lutego (sobota)
Sala kinowa:
13:00 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
16:00 Spotkanie z Radosławem Sikorskim
18:00 Heaven in Hell
20:30 Titanic 3D napisy
Sala kameralna:
16:00 Magic Mike
18:30 Magic Mike
20:45 Heaven in Hell

12 lutego (niedziela)
Sala kinowa:
11:45 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
13:45 Biuro detektywistyczne
15:45 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
17:45 Magic Mike
19:45 Titanic 3D napisy
Sala kameralna:
12:45 Biuro detektywistyczne
14:45 Masz ci los
16:45 Heaven in Hell
19:00 Magic Mike
21:00 Heaven in Hell

13 lutego (poniedziałek)
Sala kinowa:
17:45 Titanic 3D napisy
21:15 Heaven in Hell
Sala kameralna:
13:00 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
15:00 Masz ci os
16:45 Magic Mike
19:00 Magic Mike
21:15 Masz ci los
14 lutego (wtorek)
Sala kinowa:
12:00 Biuro
14:00 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
16:00 Magic Mike: Ostatni taniec
18:15 Haeven in Hell
20:30 Titanic 3D napisy
Sala kameralna:
16:30 Heaven in Hell
18:45 Magic Mike: Ostatni taniec
21:00 Masz ci los

15 lutego (środa)
Sala kinowa:
Zajęta do 13:00
12:45 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
14:45 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
16:45 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
18:45 Masz ci los
20:45 Titanic 3D napisy
Sala kameralna:
13:00 Masz ci los
15:00 Biuro
17:00 Magic Mike: Ostatni taniec
19:15 Heaven in Hell

16 lutego (czwartek)
Sala kinowa:
13:00 Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
15:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona
17:00 Magic Mike: Ostatni taniec
19:15 Titanic 3D napisy
Sala kameralna:
16:30 Haeven in Hell
18:45 Haeven in Hell
21:00 Masz ci los

Imprezy w Zduńskiej Woli i okolicy w weekend i walentynki. C...

Z Gwiazdami - Ania Świątczak - zapowiedź

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie