Kobieca drużyna Pogoni Zduńska Wola pokonała piłkarki z Warszawy ZDJĘCIA

Krzysztof Kochelak
W sobotę 5 czerwca na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała zaległy mecz XII kolejki 3 ligi kobiet z zespołem AKS Zły Warszawa. Po ciężkim meczu "Pogonistki" pokonały przeciwniczki z Warszawy jedną bramką, którą zdobyła Anna Bergier.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - AKS ZŁY WARSZAWA 1:0 (0:0)

1:0 - Anna Bergier (69')

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Magdalena Samiec - Wiktoria Szymczak, Julia Szymczak (65' Angelika Kajdana), Patrycja Piekarska, Sylwia Marcińska (55' Anna Bergier) - Karolina Karpińska, Agnieszka Twardowska, Paulina Marcińska (60' Weronika Sobczak), Natalia Barton - Katarzyna Borowiec (60' Martyna Szymczak), Justyna Kubik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Asystent: Kacper Grelewski
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

RELACJA Z MECZU:

Mecz z drużyną z Warszawy był trzecim spotkaniem, które "Pogonistki" rozegrały w ostatnich sześciu dniach. Po zwycięstwach w ubiegłą niedzielę w Płocku z Królewskimi (2:0) i w ostatnią środę na własnym stadionie z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki (7:0) udało się odnieść kolejne zwycięstwo z walczącym o utrzymanie w lidze zespołem AKS Zły Warszawa.

Pierwsza połowa meczu to optyczna przewaga "Pogonistek", ale nie przeniosło się to na stworzenie dobrych sytuacji podbramkowych, które można byłoby zamienić na bramki. Za to grający bez żadnych kompleksów przed liderem tabeli zespół gości w pierwszej odsłonie meczu mógł zdobyć przynajmniej jedną bramkę, kiedy w sytuacji "sam na sam" z Magdaleną Samiec znalazła się jedna z zawodniczek gości, jednak nie zdołała pokonać bramkarki Pogoni. "Pogonistki" próbowały strzałów z dystansu za sprawą Agnieszki Twardowskiej i Wiktorii Szymczak. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Po przerwie pierwsze minuty to dwie akcje gospodarzy zakończone niecelnymi strzałami. Decydująca akcja spotkania jak się później okazało została przeprowadzona przez "Pogonistki" w 69 minucie przez dwie zmienniczki w tym meczu Martynę Szymczak i Annę Bergier. Ta pierwsza zdecydowała się na indywidualną akcję prawą stroną boiska i wbiegając w pole karne gości wycofała piłkę do tyłu, a nadbiegająca Anna Bergier mocnym strzałem prawą nogą z 10. metrów pokonała bramkarkę gości.

W 73 minucie meczu po ostrym wejściu jednej z defensorek z Warszawy faulowana była Justyna Kubik, która po tym faulu już nie powróciła na boisko i w związku z przeprowadzonymi wcześniej wszystkimi zmianami drużyna gospodarzy musiała do końca meczu grać w osłabieniu.

Walcząca do ostatniej minuty drużyna gości mogła tą przewagę jednej zawodniczki wykorzystać w doliczonym czasie gry, ale w ostatnim momencie dobrą interwencją w obronie wykazała się Wiktoria Szymczak.

Zespół Pogoni odniósł trzecie kolejne zwycięstwo w ostatnim tygodniu z dorobkiem bramkowym 10:0. Za ten mecz należą się słowa pochwały przeciwniczkom z Warszawy, które wysoko podniosły poprzeczkę gospodyniom.

Następny mecz drużyna "Pogonistek" rozegra w sobotę 12 czerwca o godzinie 18:00 na wyjeździe z zespołem Ekosport Białystok.