Kobiety Pogoni Zduńska Wola wygrały z drużyną ze Szczercowa [zdjęcia]

Krzysztof Kochelak
Pierwszy mecz kontrolny przed zbliżającą się rundą wiosenną 2 ligi kobiet rozrgrała drużyna Pogoni Zduńska Wola. N własnym boisku "pogonistki" pokonały Astorię Szczerców.

Mecz rozegrany został w niedzielę (2 lutego) na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli. Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) wygrała z zespołem Astorii Szczerców.

W przebiegu całego meczu drużyna Pogoni była strona przeważającą stwarzając sobie wiele sytuacji podbramkowych.
Już w 3 minucie po podaniu od Katarzyny Borowiec pierwszą bramkę dla gospodarzy strzałem z 17 metrów strzeliła Anna Bergier.
Dwóch kolejnych doskonałych sytuacji na strzelenie bramki nie wykorzystała Martyna Szymczak. Za pierwszym razem piłka po jej strzale minęła prawy słupek bramki gości, a za drugim razem po prostopadłym podaniu od Katarzyny Borowiec nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarka ze Szczercowa. W dalszej części spotkania dwie dobre sytuacje na strzelenie bramek miała Katarzyna Borowiec, ale zabrakło skuteczności w wykończeniu akcji.
Druga połowa meczu nie zmieniła obrazu gry. Gospodynie częściej były w posiadaniu piłki stwarzając sobie kolejne sytuacje pod bramką Astorii. W 67 minucie po podaniu Pauliny Marcińskiej nieporozumienie w szeregach gości wykorzystuje Martyna Szymczak kierując piłkę z kilku metrów do pustej bramki. W 78 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne gości z prawej strony boiska Weroniki Sobczak i przedłużeniu głową Justyny Kubik piłkę do bramki pięknym strzałem z woleja kieruje Julita Torzewska. Swoją drugą bramkę w tym meczu w 80 minucie strzałem zza pola karnego zdobywa Martyna Szymczak. Honorową bramkę dla gości w końcowych minutach meczu strzela Michalina Adamczyk wykorzystując sytuację sam na sam z Joanną Świniarską.

W najbliższą niedzielę 9 lutego o godzinie 14:00 drużyna Pogoni rozegra kolejny mecz kontrolny na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z liderem 3 ligi łódzkiej zespołem PTC Pabianice.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - ASTORIA SZCZERCÓW 4:1 (1:0)

1:0 - Ania Bergier (3')
2:0 - Martyna Szymczak (67')
3:0 - Julita Torzewska (78')
4:0 - Martyna Szymczak (80')
4:1 - Michalina Adamczyk (85')