Kolarstwo: Jubileuszowe laury wyścigu "Tour de la Region de Lodz" dla Estończyka Oskara Nisu

Ryszard Dullek
Oskar Nisu z narodowej drużyny Estonii został triumfatorem jubileuszowego, 20. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów "Po Ziemi Łódzkiej - Szlakiem Powiatów", który zakończył się w minioną niedzielę w Łasku. W zawodach, które noszą w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej-UCI nazwę "Tour de la Region de Lodz" wystartowało 107 kolarzy z 8 krajów Europy.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu zajął Niemiec Felix Donath z grupy RSC Cotbus, a trzecie Aliaksandr Piasetski z kadry narodowej Białorusi. Tuż za podium znalazł się najlepszy z Polaków Patryk Komisarek z SMS Świdnica. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z województwa łódzkiego był Dominik Tomaszewski. Kolarz łódzkiej kadry LZS zajął 21. miejsce.