MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Komendant policji w Zduńskiej Woli odchodzi na emeryturę

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Małgorzata Mączyńska, która pełni funkcję komendanta powiatowego policji w Zduńskiej Woli przechodzi na emeryturę. Pożegnanie zorganizowano policjantce w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli w czwartek, 19 stycznia.

Inspektor Małgorzata Mączyńska, po 30 latach służby w policji, przechodzi na emeryturę. W komendzie w Zduńskiej Woli odbyła się uroczystość pożegnania z pełnionym stanowiskiem komendanta powiatowego policji w Zduńskiej Woli.

19 stycznia 2023 roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków na stanowisku komendanta powiatowego policji. Inspektor Małgorzata Mączyńska pożegnała się ze sztandarem i złożyła meldunek o zdaniu stanowiska. Przyjął go pierwszy zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi inspektor Tomasz Olczyk. Podczas uroczystości, inspektor Tomasz Olczyk wręczył rozkaz personalny i podziękował ustępującej komendant za zaangażowanie, profesjonalizm i wieloletnią służbę w policji.

Insp. Małgorzata Mączyńska podczas uroczystości otrzymała dwa medale. Pierwszy to medal 30-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów za zasługi na rzecz NSZZP, a drugi to medal imienia Jadwigi Dunin – Borkowskiej Maleszewskiej – pierwszej przewodniczącej Stowarzyszenia Rodzina Policyjna.

Decyzją Prezesa Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku w Łodzi Jarosława Olbrychowskiego, medal ten został nadany „za zasługi w przywracaniu prawdziwej historii Polski w aspekcie służb mundurowych II RP, ze szczególnym uwzględnieniem Policji Państwowej i kultywowaniem wzorowych postaw kierownictwa Komendy Głównej Policji Państwowej oraz kreowaniem etosu organizacyjnego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna”.

Małgorzata Mączyńska była komendantem w Zduńskiej Woli od 2 czerwca 2016 roku. Jest absolwentką Politechniki Łódzkiej oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Dodatkowo skończyła studia podyplomowe. Służbę w Policji rozpoczęła w 1993 roku w Komendzie Rejonowej Policji Łódź-Śródmieście, początkowo na stanowisku technika kryminalistyki, a później w pionie prewencji i kryminalnym.

Przez 16 lat była związana z Komendą Miejską Policji w Łodzi, gdzie w 2004 roku została zastępcą naczelnika Sekcji do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych i Inspekcji. W 2007 roku awansowała na stanowisko naczelnika tej sekcji, a pół roku później objęła stanowisko naczelnika Wydziału Kontroli Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. W 2014 roku została powołana na pierwszego zastępcę komendanta powiatowego policji w Łasku, gdzie sprawowała tę funkcję przez dwa lata. Od 14 kwietnia 2016 roku, pełniła obowiązki, a następnie z dniem 2 czerwca 2016 roku, została komendantem powiatowym policji w Zduńskiej Woli. W 2017 roku została mianowana na stopień inspektora Policji.

Przez 30 lat służby, za swoją pracę, była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, między innymi odznaczeniami państwowymi i resortowymi, w tym również z innych służb. Otrzymała:

  • Brązowy Medal Za Długoletnią Służbę
  • Brązową Odznakę Zasłużony Policjant
  • Srebrną Odznakę Zasłużony Policjant
  • Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

Przebieg służby na stanowiskach kierowniczych:

  • Zastępca Naczelnika Sekcji do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych Komendy Miejskiej Policji w Łodzi
  • Naczelnik Sekcji Spraw Ochrony Informacji Niejawnych Komendy Miejskiej Policji w Łodzi
  • Naczelnik Sekcji Kontroli Komendy Miejskiej Policji w Łodzi
  • Naczelnik Wydziału Kontroli Komendy Miejskiej Policji w Łodzi
  • I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łasku
  • Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli.

Na stanowisko komendanta policji w Zduńskiej Woli zostanie wkrótce powołana nowa osoba. Od soboty, 21 stycznia pełnić obowiązki komendanta będzie młodszy inspektor Robert Krawczyk, który jest obecnie zastępcą komendanta powiatowego policji w Łasku.

Komendant policji w Zduńskiej Woli odchodzi na emeryturę

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto