Małe derby Łodzi w Pucharze Polski realne

Filip Mihaljević
Filip Mihaljević Fot. Grzegorz Gałasiński
Rezerwy ŁKS Łódź i Widzewa Łódź awansowały wczoraj na szczebel wojewódzki Pucharu Polski. Małe derby Łodzi wiosną niewykluczone.

Ełkaesciacy łatwo nie mieli. Zmierzyli się w Rzgowie z piątoligowcami z Zawiszy. Po 90 minutach miejscowi, prowadzeni przez trenera Michała Osińskiego remisowali z beniaminkiem IVligi 1:1 (0:0). ŁKS II, który grał tym razem bez Jewhena Radionowa w składzie przegrywał od 58 minuty po golu Przemysław Różyckiego 0:1. W 77 minucie goście doprowadzili jednak do remisu. Bramkę zdobył Tomasz Górecki. W dogrywce supremcja łodzian nie podlegała już dyskusji. Miejscowi osłabli, co podopieczni trenera Pawła Drechslera wykorzystali. W 113 minucie gola z rzutu karnego strzelił Jakub Piela, a trzy minuty później Tomasza Górecki. Wynik meczu na 4:1 dla rezerw czwartoligowego ŁKS II ustalił Jakub Piela w 118 minucie.
Zacięty mecz oglądali kibice w Łodzi, gdzie wicelider klasy okręgowej Widzew II okazał się lepszy od lidera IVligi KS Kutno. Podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego wygrali mecz 3:2 (2:1). Dwa gole dla łodzian strzelił Filip Mihaljević (26, 82), a jedn ego Kamil Drążczyk. Bramki dla zespołu z Kutna zdobyli Igor Świątkiewicz (36) i Kamil Bartos (49). Warto dodać, że w Widzewie II nie było piłkarzy z pierwszej drużyny.
Widzew II i ŁKS II dołączyli do drużyn, które już wcześniej zapewniły sobie prawo gry na szczeblu wojewódzkim. Mecze tego etapu rozgrywek wiosną. Oprócz łódzkich drużyn rywalizować będą Warta Sieradz, Jutrzenka Warta, Unia Skierniewice (obrońca trofeum), Pelikan Łowicz, Polonia Piotrków Trybunalski oraz RKSRadomsko.
Zwycięzca pucharowej rywalizacji na szczeblu wojewódzkim może liczyć na 40 tys. zł premii ufundowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Awansuje także na szczebel centralny tych rozgrywek. Pokonany w finale otrzyma 10 tys. zł od ŁZPN, ale nie awansuje dalej.ą