Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzypowiatowy konkurs dla omnibusów w Sieradzu. Odbył się po raz ósmy

Paweł Gołąb
Po raz ósmy w Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu odbył się Międzypowiatowy Konkurs Interdyscyplinarny „Mądra Główka”. Swoja wiedzę z różnych dziedzin sprawdzało ponad 50 młodych omnibusów, uczniów klas trzecich z 23 szkół z całego regionu.

Katarzyna Wesołowska, współorganizatorka konkursu z satysfakcją podkreśla, że wybitnie zdolnych dzieci wśród trzecioklasistów pojawia się coraz więcej. – Mają bardzo dużą wiedzę i interesują się wieloma rzeczami, o których my dorośli często nie mamy nawet pojęcia. Dlatego stworzyłyśmy konkurs, by wyłonić z grona tych najlepszych prawdziwego omnibusa.
Do konkursu zgłosiło się 54 uczniów klas trzecich z 23 szkół podstawowych z powiatów: sieradzkiego, łaskiego, poddębickiego, wieluńskiego i zduńskowolskiego. Uczniowie w ciągu godziny rozwiązywali test składający się z 60 pytań. – Sprawdzamy zawsze wiedzę z różnych dziedzin: polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą, społeczną, techniczną, a nawet muzyczną. Można porównać ten konkurs do wielkiej gry – _dodaje Katarzyna Wesołowska dopowiadając, że to wspaniała okazja na wyłowienie uczniów o szerokich zainteresowaniach. _– Uczeń z tak wielką wiedzą dodatkową czasem jest jednak w klasie niewidoczny. A tutaj mogą zabłysnąć. Pokazać, że znają daty urodzin słynnych osób, że potrafią wymienić fakty historyczne i uszeregować je według epok, że mają wiedzę z zakresu kosmosu czy prehistorii. Tego na codziennych zajęciach nie da się czasem wyłowić.
Maciek Pewniak z klasy IIIe Szkoły Podstawowej nr 10 wie, kto zasługuje na pojecie omnibusa. – To musi być mądra osoba – odpowiada podając, że jego interesuje dosłownie wszystko, a najbardziej przyroda. A czemu warto zostać omnibusem? – Bo można dostać lepszą pracę.
W rozszerzaniu horyzontów chłopca zasługi miała jego babcia. – Ma dużo książek i mi je podsuwa – wyjawia Maciek, który chce w przyszłości być leśnikiem.
Bartosz Krzyżański ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli w zdobytej wiedzy także widzi szansę na lepszą pracę, no i co za tym idzie wyższe zarobki. Skąd jego szerokie zainteresowania? – Z domu – dzięki rodzicom. Najbardziej lubię matematykę i geografię.
Rafał Dudaczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu przekonuje, że warto się uczyć, bo… - w przyszłości można rozwiązać wiele problemów – _mówi chłopiec, który w przyszłości chce być architektem. W jego przypadku do nauki w pierwszym rzędzie też dopingowała go babcia oraz oczywiście rodzice. - Od zawsze bardzo lubiłam się uczyć – dopowiada Zuzanna Zwierzak ze Szkoły Podstawowej w Złoczewie. _– Warto zostać omnibusem, bo można dużo wiedzieć, zrobić karierę i pomagać ludziom – przekonuje i to ostatnie jest - póki co - kluczowe dla jej przyszłych planów, bo chce zostać… strażakiem.
Kto z grona uczestników konkursu „dziesiątki” wykazał się największą wiedzą? I miejsce zajęła Agata Wewersowicz z SP 10 w Sieradzu, II – Hubert Skłodowski z SP 5 w Łasku, a III – Jan Kulesza z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 1 w Zduńskiej Woli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto