Nabór do liceów w Zduńskiej Woli. Nie ma klasy matematycznej na Jasnej

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Szkoły ponadpodstawowe 2 sierpnia wywieszą ostateczne listy przyjętych. Do końca lipca czekają na potwierdzenie woli kształcenia. Tymczasem w jednej ze średnich pojawiły się kontrowersje. Nie powstała planowana klasa matematyczna.

Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych zdecydowali jaką szkołę średnią chcą wybrać. Nabór prowadzony był elektronicznie.

22 lipca szkoły ogłosiły wstępne listy przyjętych. Od 23 do 30 lipca kandydaci mają czas na potwierdzanie woli podjęcia nauki. Natomiast 2 sierpnia szkoły opublikują listy przyjętych uczniów.

W powiecie zduńskowolskim najwięcej miejsc przygotowano w liceach. W I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli przygotowano 180 miejsc w 5 klasach pierwszych: po jednej o profilu huministyczym, matematyczno - fizycznym, geograficzno - matematycznym i dwie biologoczno - chemicznym. Chętnych było 368 osób, w tym z pierwszego wyboru 165.

W III Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół w Karsznicach było 30 miejsc, 42 chętnych, w tym z pierwszego wyboru 29.

Kontrowersje powstały jednak w II Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Przygotowano 144 miejsca i planowano cztery profile: matematyczny, europejski, medyczny oraz humanistyczny. Ostatecznie jednak nie będzie klasy matematycznej, za to dwie medyczne. Pozostaną więc 4 klasy, ale tylko 3 profile.

Do naboru w liceum na Jasnej zgłosiło się 375 kandydatów. Z tego 136 wskazało II LO jako szkołę pierwszego wyboru. Na poszczególne profile było to 18 osób do klasy humanistycznej, 49 do klasy europejskiej, 52 osoby do klasy medycznej oraz 17 do klasy matematycznej. I tej ostatniej w szkole zdecydowano nie tworzyć.

- Nie był odpowiedniej liczby kandydatów, która spełniałaby wymogi naboru elektronicznego do klasy matematycznej - tłumaczy wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli Małgorzata Fraj.

Jak zapewnia szkoła, uczniowie, którzy chcieli przyjść do klasy matematycznej w II LO nie zostali na lodzie. Część wybrała inny profil w tej szkole, a część przeszła do Zespołu Szkół Elektronicznych lub do I Liceum Ogólnokształcącego.

Terminy rekrutacji do szkół i dokumenty

  • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r.
  • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
  • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
  • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
  • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

Mniej wina w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie