Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odnaleziony 77-letni zduńskowolanin, dzięki pomocy mieszkanki Annopola Nowego

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 77-letniego zduńskowolanina. Wyszedł w południe do fryzjera i do wieczora nie wrócił do domu. Zatroskana żona powiadomiła zduńskowolskich policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Dzięki empatii 33-letniej mieszkanki Annopola Nowego, senior bezpiecznie wrócił do domu, od którego oddalił się o blisko 10 kilometrów.

Jak informuje policja w Zduńskiej Woli, 6 grudnia 2022 roku około godziny 11:30, 77-letni zduńskowolanin wyszedł z domu do fryzjera. Długo nie wracał i żona mężczyzny zaczęła się martwić. Po godzinie 18 zaniepokojona kobieta powiadomiła policję o zaginięciu męża. Dyżurny zduńskowolskiej komendy natychmiast przekazał komunikat patrolom. Poinformował również Straż Miejską oraz ościenne jednostki policji.

Mundurowi sprawdzili, czy zaginiony nie miał udzielanej pomocy medycznej, a patrolujący miasto starali się odnaleźć seniora. Policjanci razem z jego żoną sprawdzali miejsca, w których 77-latek mógłby przebywać.

Przed godziną 19 do komendy policji zadzwoniła 33-letnia mieszkanka Annopola Nowego informując, że w pobliżu jej domu przebywa starszy, zagubiony mężczyzna.

- Nie wiedział jak się znalazł pod tym adresem, nie wiedział gdzie jest, ani jak ma wrócić do własnego domu. 33-latka zaopiekowała się zduńskowolaninem i zaprosiła go do własnego domu. Dzięki reakcji 33-latki poszukiwania zaginionego seniora zakończyły się szczęśliwie i został on otoczony opieką do czasu przyjazdu policjantów. Mężczyzna został przekazany zatroskanej żonie i bezpiecznie wrócił do domu. Dziękujemy mieszkance Annopola Nowego za empatię i wzorową postawę - chwali
sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk z KPP w Zduńskiej Woli.

Policja apeluje: nie bądźmy obojętni wobec starszych osób w naszym otoczeniu. Zadbajmy o ich godną i bezpieczną starość.

  • Nakłaniajmy bliskich do noszenia dowodu osobistego, nawet jeśli dopisuje im zdrowie. Nigdy nie wiemy, kiedy zdarzy się wypadek, wylew lub inna sytuacja medyczna, która zakończy się w szpitalu. Trudno znaleźć rodzinę kogoś, kto trafia do szpitala jako osoba o nieustalonej tożsamości.
  • Na wewnętrznej stronie ubrania naszego bliskiego można wszyć „metki” z imieniem, nazwiskiem i adresem oraz numerem telefonu, pod który należy dzwonić, jeśli dana osoba nie będzie wiedziała, jak trafić do domu. Na takich „metkach” wszytych do ubrania lub na osobnej kartce noszonej w kieszeni warto zapisać, na co choruje nasz bliski i jakie leki przyjmuje. Metki można zastąpić opaskami lokalizowanymi na nadgarstkach.
  • Jeśli osoba starsza, mająca kłopoty z pamięcią, samodzielnie porusza się po mieście lub podróżuje, koniecznie musi mieć ze sobą telefon komórkowy, w którym zapisane są numery do rodziny.
  • Warto znać odzież naszego bliskiego, aby w przypadku zaginięcia móc opisać jego ubiór lub wydedukować go na podstawie brakujących części garderoby.
  • Warto mieć aktualne zdjęcia bliskiego, by w razie potrzeby przekazać je policji.
  • Warto znać ulubione miejsca seniora, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że tam właśnie się uda.
  • Warto wyposażyć seniora w zegarek z wbudowanym modułem GPS, dzięki któremu jego odnalezienie będzie zdecydowanie szybsze.
od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto