Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park kieszonkowy w Zduńskiej Woli. Powstał przy ul. Sieradzkiej

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
TBS Złotnicki Zduńska Wola
Nowy park w Zduńskiej Woli. To tak zwany park kieszonkowy, jaki powstał właśnie przy ul. Sieradzkiej w Zduńskiej Woli.

Park kieszonkowy w Zduńskiej Woli

Nowy park, a właściwie niewielki skrawek parku, zwany parkiem kieszonkowym powstał w Zduńskiej Woli. Jest na terenie za Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli.

- Przy ulicy Sieradzkiej 31 powstało nasze nowe dzieło - zielona oaza, w której można zatopić się i zaczerpnąć trochę energii z natury na kolejny dzień. Zapraszamy więc do podziwiania tego parku kieszonkowego - chwali się Towarzystwo Budownictwa Społecznego Złotnicki w Zduńskiej Woli, które zainwestowało w tę przestrzeń miejską.

Parki kieszonkowe, zielone trawniki, kwietne dywany to inwestycje jakie będą mogli w tym roku wybrać sami mieszkańcy w ramach Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Propozycje już zostały zebrane, a do 25 maja mają być ocenione i przedstawione mieszkańcom do głosowania, podobnie jak to jest przy Budżecie Obywatelskim.

Zielony Budżet Miasta Zduńska Wola 2023

Zielony Budżet to nowa propozycja władz miast dla mieszkańców, którzy będą mogli decydować o nowej zieleni w mieście. To nowa propozycja, ale mieszkańcy będą mogli tradycyjnie decydować także o inwestycjach w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- Wyodrębniamy Zielony Budżet, co nie znaczy, że ekologicznych projektów nie będzie można zgłaszać do Budżetu Obywatelskiego. Chcemy jednak skierować część funduszy inwestycyjnych wyłącznie na ekoinicjatywy, by przyspieszyć zieloną transformację naszego miasta – wyjaśnia prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora.

Zielony Budżet ma charakter konsultacyjny. Od 1 do 30 kwietnia 2022 r. mieszkańcy mogli przesyłać swoje pomysły przez stronę internetową urzędu lub na formularzu dostępnym w Kancelarii Urzędu Miasta. Zgłaszane projekty musiały dotyczyć terenów należących do miasta, a więc publicznych skwerów, trawników czy zagajników.

Etap oceny wniosków potrwa do 25 maja. W pierwszym etapie Biuro Strategii i Rozwoju Miasta dokonuje oceny wniosków pod kątem ich kompletności, a następnie pozytywnie zweryfikowane wnioski przekazuje do drugiego etapu weryfikacji. Podczas weryfikacji merytorycznie właściwe komórki Urzędu Miasta Zduńska Wola weryfikują wnioski, między innymi pod kątem określenia właściwego kosztu realizacji zadania, zgodności z innymi obowiązującymi przepisami prawa, możliwości realizacji zadania w oparciu o posiadaną wiedzę i doświadczenia z realizacji podobnych zadań. Ogłoszenie wyników weryfikacji wniosków nastąpi do 31 maja 2022 roku.

Opiniowanie przez zduńskowolan odbywać się będzie z wykorzystaniem formularza elektronicznego: https://zdunskawola.pl/zielony-budzet/opiniuj/

Wnioski, które otrzymają największą liczbę pozytywnych opinii, zostaną rekomendowane przez Komisję do realizacji. Wyniki konsultacji ogłoszone zostaną do 4 lipca 2022 roku. Najlepiej ocenione projekty urząd zrealizuje w 2023 r.

Park kieszonkowy w Zduńskiej Woli. Powstał przy ul. Sieradzkiej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto