Piłkarki Pogoni Zduńska Wola nie dały rady ZDJĘCIA

Krzysztof Kochelak, wry
Piłkarki Pogoni Zduńska Wola nie dały rady
Piłkarki Pogoni Zduńska Wola nie dały rady Krzysztof Engiel
Na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Stalmakkol Zduńska Wola (trenerzy Krzysztof Kochelak - Waldemar Herman) rozegrała mecz VII kolejki w 2 lidze kobiet (grupa południowa) z zespołem Ślęzy Wrocław. Zduńskowolanki poniosły dotkliwą porażkę.

Nie powiodło się piłkarkom Pogoni Stalmakkol Zduńska Wola podczas meczu ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie zakończyło się porażką zduńskowolanek 0:5 (0:4). Bramki dla Ślęzy zdobyły:

• 0:1 - Agata Brzozowska (3')
  • 0:2 - Zuzanna Walczak (4')
  • 0:3 - Oliwia Adamiec (20')
  • 0:4 - Nikola Góra (36')
  • 0:5 - Agata Brzozowska (53')

.

Początek spotkania idealnie rozpoczął się dla drużyny gości, która w ciągu dwóch minut zdobyła dwie bramki po strzałach Agaty Brzozowskiej i Zuzanny Walczak, które bezlitośnie wykorzystały błędy w defensywie „Pogonistek”. Po szybko straconych bramkach gospodynie nie potrafiły do końca pierwszej połowy poważnie zagrozić wrocławiankom (poza strzałem z dystansu Agnieszki Twardowskiej), które grały z wielkim luzem czego efektem były strzelone kolejne dwie bramki przez Oliwię Adamiec i Nikolę Górę.
Druga połowa meczu rozpoczęła się od ataków Pogonistek, które w ciągu pięciu minut powinny zdobyć dwie bramki. Najpierw Justyna Kubik w sytuacji „sam na sam” z bramkarką gości obiła poprzeczkę, a w drugiej sytuacji Agnieszka Twardowska oddała strzał za pola karnego, po którym piłka trafiła w słupek i wyszła w pole nie przekraczając linii bramkowej. Niewykorzystane sytuacje przez gospodynie „zemściły” się w 53. minucie, kiedy po szybko wyprowadzonym kontrataku przez gości Agata Brzozowska strzałem głową pokonała Patrycję Piekarską. Do końca meczu gospodynie nie wykorzystały kolejnych dwóch sytuacji „sam na sam” z bramkarką Ślęzy, co pokazało, że w tym dniu zabrakło im szczęścia i umiejętności na korzystny końcowy wynik.

Pogoń wystąpiła w składzie:

Patrycja Piekarska - Julita Torzewska, Natalia Bartczak, Weronika Sobczak (84' Tamira Markiewicz), Wiktoria Szymczak (59' Katarzyna Brandt) - Karolina Karpińska, Agnieszka Twardowska (70’ Katarzyna Brandt), Daria Groberek, Oliwia Herman (74' Natalia Jaros) - Justyna Kubik
Trenerzy drużyny: Krzysztof Kochelak - Waldemar Herman
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

Sędziowie:
Julia Sierpowska (Sędzia główny) - Kacper Sprutta - Kamil Mosiek (Asystenci) - KS PZPN WIELKOPOLSKI

Żółte kartki dostały:

• Justyna Kubik, Patrycja Piekarska (Pogoń)
  • Oliwia Szewczyk, Zuzanna Walczak (Ślęza).

Przez najbliższe dwa tygodnie następuje przerwa w rozgrywkach, a kolejny mecz drużyna Pogonistek rozegra awansem z ostatniej 11 kolejki w niedzielę, 9 października o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Respektu Myślenice.