Piłkarki Pogoni Zduńska Wola potwierdziły ostatnim meczem w sezonie, że są najlepsze w III lidze ZDJĘCIA

Krzysztof Kochelak
Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola wygrała z Zamłyniem Radom 5:0
Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola wygrała z Zamłyniem Radom 5:0 Krzysztof Kochelak
Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola rozegrała mecz ostatniej XVIII kolejki 3 ligi kobiet z zespołem Zamłynia Radom. Zduńskowolskie piłkarki z impetem zakończyły sezon w 3 lidze i potwierdziły, że są najlepszym zespołem w tych rozgrywkach odnosząc 17 zwycięstw na osiemnaście rozegranych meczów.

Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała w sobotę, 19 czerwca mecz ostatniej XVIII kolejki 3 ligi kobiet z zespołem Zamłynia Radom na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli . Drużyna "Pogonistek" po dobrym spotkaniu odniosła kolejne zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu 2020/2021.

Relacja z meczu:

Już pierwsza akcja w tym meczu "Pogonistek" zakończyła się bramką strzeloną przez Julitę Torzewską, która wykorzystała sytuację "sam na sam" z bramkarką gości. Zawodniczki Pogoni poszły za ciosem i po pięciu minutach było już 2:0. Kapitalnym strzałem w długi róg bramki Zamłynia z rogu pola karnego popisała się Anna Bergier. Drużyna gospodarzy nie zwalniała tempa i w 10. minucie meczu Justyna Kubik wpada w pole karne i mijając bramkarkę strzela do pustej bramki, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybija piłkę zawodniczka z Radomia. Kolejna dobra sytuacja dla "Pogonistek" na strzelenie bramki to akcja z 16. minuty kiedy po zagraniu Julii Szymczak strzał z 16. metrów oddaję Katarzyna Borowiec, ale bramkarka gości nie daję się zaskoczyć. Jednak w 43 minucie po prostopadłym podaniu Katarzyny Borowiec w sytuacji "sam na sam" z bramkarką gości znajduję się Julita Torzewska i pewnym strzałem zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu.

Po przerwie drużyna gospodarzy nie zwalnia tempa i w 70 minucie po dokładnym podaniu od Pauliny Marcińskiej w znakomitej sytuacji znajduję się Milena Terka, ale jej strzał odbija bramkarka gości i piłka trafia pod nogi Justyny Kubik, która precyzyjnym strzałem lewą nogą podwyższa wynik meczu. Dwie minuty później po rzucie rożnym wykonywanym przez Annę Bergier wynik meczu ustala pięknym strzałem głową Julia Szymczak. Drużyna "Pogonistek" z impetem zakończyła sezon w 3 lidze i potwierdziła, że jest najlepszym zespołem w tych rozgrywkach odnosząc 17 zwycięstw na osiemnaście rozegranych meczów.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - ZAMŁYNIE RADOM 5:0 (3:0)

• 1:0 - Julita Torzewska (2')
  • 2:0 - Anna Bergier (5')
  • 3:0 - Julita Torzewska (43')
  • 4:0 - Justyna Kubik (70')
  • 5:0 - Julia Szymczak (72')